Adım Adım Online Araç Kiralama

Malum, iş hayatı oldukça yoğun, e ne zaman ne olacağı da pek belli olmuyor. Siz yine de her şeyi önceden planlamak ve bu plana sadık kalmak istiyorsunuz ama bazen öyle anlar oluyor ki planlarınız gerçekle uyuşmakta zorluk yaşıyor ya da hiç beklemediğiniz gelişmeler yaşanabiliyor. Bu yüksek tempoya ayak uydurabilmek ve zamandan kazanmak içinse, online araç kiralama yönteminden faydalanabilir ve tamamen size özel bir kiralama hizmeti oluşturabilirsiniz. Nasıl mı? Cevapları, sizin için hazırladığımız özel rehberimizde.

İlk adım: Aracınızı Seçin ya da Filonuzu Oluşturun

İster orta ölçekli isterseniz de yolculuğuna henüz yeni başlamış bir şirket olun. Ulaşım, en dikkatle planlanması gereken ve bir o kadar da maliyetli bir kalem. Bu nedenle, iş hacminiz ve ekibinizi gözden geçirerek kendinize uygun bir filo oluşturmanız gerekiyor. Nasıl bir filoya ihtiyacınız var? Ne tür araçlar işinizi kolaylaştırır? Bu sorulara vereceğiniz net cevaplar ne türde araçlara ihtiyacınız olacağını belirler. Örneğin, serbest bir çalışan olabilirsiniz ve sıklıkla şehir dışına uzun yolculuklar gerçekleştiriyor olabilirsiniz. Bu durumda, farklı hava koşullarına uygun ve konforu yüksek bir araç yeterli olacaktır. Ancak daha geniş bir ekibe sahipseniz ve ekibinizdeki her çalışan için bir araca ihtiyaç duyacaksanız, seçeneklerinizi daraltarak, fiyat bazlı düşünebilirsiniz. PRO’nun  yüzlerce farklı model ve özellikteki araçlarından -5 adede kadar- size en uygun olanını seçerek, sadece dakikalar sürecek online kiralama işleminize başlayabilirsiniz. Kiralamanızı online, yani aracısız olarak yaparak, şirket büyüklüğü ve faaliyet süresi gözetilmeden, peşin veya kredi kartına 9 ay taksit seçenekleriyle, fiyat avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Belge Yükleme

Kiralamak istediğiniz araç ya da araçları seçtikten sonra, sıra ilgili dökümanları online sisteme yüklemeye geliyor. Yüklenecek belgeler bireysel kiralama, şahıs şirketi için kiralama ve kurumsal kiralama için farklılık gösterebiliyor. Bireysel başvurular için, kimlik fotokopisi, ikametgah, imza beyannamesi ve ehliyet fotokopisi yeterli olurken; kurumsal başvurular için nufüs cüzdanı fotokopisi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi, 2015 kurumla vergi beyannamesi, 2016 kurumlar vergi beyannamesi, 2017 2. dönem geçici vergi beyannamesi ve 2017 2.dönem detay mizan belgeleri gerekiyor. Şayet şahıs şirketiyseniz de, ihtiyacınız olan belgelerin listesi aşağıdaki gibi;

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi Vergi Levhası İmza Sirküleri Ticaret Sicil Gazetesi Faaliyet Belgesi 2015 Kurumlar Vergi Beyannamesi 2016 Kurumlar Vergi Beyannamesi 2017 2. Dönem Geçici Vergi Beyannamesi ve 2017 2. Dönem Detay Mizan.

Finans Onayı

Uzun dönem araç kiralama işleminiz için, gerekli belgeleri yükledikten sonra sıra PRO profesyonelleri tarafından verilecek finans onayına geliyor. Bu onay, sizin ya da şirketiniz için hazırlanacak fiyat teklifini içeriyor. İhtiyaçlarınız ve kullanım biçiminiz doğrultusunda hazırlanan bu onay, kiralama işleminin online olarak gerçekleştirilmesi sebebiyle  uzun bir bekleme sürecine girmeden en kısa sürede halloluyor.

Sözleşme İmzası

Finans onayınızın ardından, size özel hazırlanan sözleşme tarafınıza iletiliyor. Sözleşmenin tesliminin ardından, online kiralama işleminin son aşamasını gerçekleştirmiş oluyorsunuz. İmzaladıktan sonra, sözleşmeyi ıslak imzalı haliyle elden ya da posta ile tarafımıza iletmeniz bekleniyor. Ardından, yine tarafımızdan onaylanan sözleşmeniz, sizin belirttiğiniz adrese tarafımızca güvenli bir şekilde ulaştırılıyor.

Teslimat

Tüm işlemlerinizi tek bir tıkla hallettiniz ve sözleşmeyi teslim almanızla birlikte, sıra en keyifli kısma geldi: Teslimat.  Araç ya a araçlarınızın teslimatı için, PRO müşteri temsilcileri sizinle iletişime geçiyor ve bilgisayarınızın ya da telefonunuzun başından kalkmadan, online araç kiralama fırsatlarından yararlanabildiğiniz oldukça kolay kiralama işlemini böylece tamamlamış oluyorsunuz. PRO güvencesiyle online araç kiralamak işte bu kadar kolay!

Adım Adım Online Araç Kiralama

Benzer İçerikler