Aracini tatile hazirlamak için 10 oneri

yaz-aylarinda-araba-kullanmak

Tatil dönemleri boyunca, güvenli seyahatlerin keyfini çıkarmak için arabanın kusursuz durumda olması esastır. Bir serviste kontrol yapılması en tavsiye edilen şeydir, buna tamamlayıcı yol olarak, arabayı tatile hazırlamak için bu 10 öneri, hataları ve unutma durumlarını önler. 

 1. Amortisörler, tekerlekler ve frenler:Bu üç unsur, arabanın güvenliği ve sağlamlığı için hayati önem taşır. Arabayı tatile hazırlamada, onun kusursuz durumda olduğunu teyit etmek için kontrolü kaçınılmazdır. 
 2. Akü:Akünün dolu olduğunu, eskiliğini ve durumunu kontrol etmek, arabayla seyahati berbat edecek, geciktirecek ve hatta iptal edecek tersliklerin önüne geçecektir. 
 3. Işıklar:Araba ışıklarının testi hızlı ve basittir, arabayı tatile hazırlamak için vazgeçilmezdir. 
 4. Bakım rutinleri:Frenlerin sıvısını, yağın ya da sileceklerin su seviyesini kontrol etmek ara sıra yapılması gereken arabanın bakım rutinleridir. Bununla birlikte, otomobille uzun yolculukların üstesinden gelmenin güvenliği için önemi bakımından arabayı tatile hazırlamak için bu 10 ipucundan birini oluştururlar. 
 5. Havalandırma sistemi:Eğer kış boyunca havalandırma, ya da yazın klima kullanılmadıysa, arabayı tatile hazırlamak için bunların çalıştığını ve şarjı olduğunu teyit etmek gerekir.  
 6. Arabadaki zorunlu unsurlar: uyarı üçgenleri, yelek ve yedek lastik. Acil durumlara karşı güvenle karşılık verebilmek için olduğu kadar cezaları ve yaptırımları önlemek için de zorunludur. 
 7. Bagajlar için ilave yer:Eğer tatil bavulları arabanın bagajının hacmini aşıyorsa, çözüm arabaya portbagaj, kasa veya tavan rayları eklemekten geçer. 
 8. Yük veya hacimli eşyalar için destekler:Tatillerde, arabada örneğin bisikletlerin, kayakların veya sörf tahtalarının götürülmesi olağandır. Arabayı bu tür yükleri taşımaya hazırlamak için gerekli sabitleme araçları tedarik edilmeli, bunlar güvenli ve yürürlükteki trafik kurallarına uygun bir şekilde takılmalıdır. 
 9. Zorunlu belgeler:Daima trafik tescil belgesi, ehliyet, araç muayene belgesi ve bununla ilgili çıkartma ile seyahat etmek zorunludur. 
 10. 10.Önerilen belgeler:Tatillerde, arabada oto sigortasıyla ilgili belgeleri götürmek de elverişlidir: yaptırılan sigortanın kapsadığı teminatlar hakkında poliçe ve/veya hızlı başvuru kılavuzları, Avrupa kaza tutanakları ve sigortanın müşteri hizmetlerinin – destek hattı telefon numarası – iletişim bilgileri. 
 11. Araç temizliği:Arabayı tatile hazırlamak için bir dış temizlik, özellikle de sileceklerin, camların ve farların temizlenmesi görüş koşullarını iyileştirmeye katkı sağlar.  
 12. Arabayı tatile hazırlamak için bu on kural, güvenli bir seyahati, tatil noktasına mutlu ve sakin bir varışı garantilemek için en pratik ve faydalı noktaları içermektedir. 


Seyahatlerinize kendi arabanızla çıkmak yerine araba paylaşımında da bulunabilirsiz, araba paylaşımının avantajları ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi edinmek için “Bir seyahatte araba paylaşmanın avantajları “ adlı yazımızı okuyabilirsiniz.


Aracini tatile hazirlamak için 10 oneri

Benzer İçerikler