Banka Yöneticilerinin Güvenilir Yol Asistanı: Audi

Bugün bildiğimiz manada seyahat etmenin neredeyse hayal olduğu bir dönemde, 4 tekerliğin üzerine yerleştirilmiş, yepyeni bir çağı aralayan bir teknolojiyi üretmek elbette ki pek kolay değildi. Bu yolculuğa tek başına çıkma kararı alan August Horch, Horch & Cie şirketini kurdu ve ilk arabasını üretti.

Kaynak

Daha sonra yöneticiler arasındaki görüş ayrılıkları sebebiyle ikinci bir şirket kurma kararı aldı, üstelik bu kez döneminin en iyi 4 araba üreticisi Horch, DKW ve Wanderer şirketleri ile birleşerek Audi Union’ı kuracaktı. Horch’un planı kusursuz ilerledi ve ekibiyle birlikte ürettiği araçlar, kısa sürede bilinirlik sağladı. Auidi Union markasına ihtiyacı olan saygınlığı kazandırdı. Bu 4 şirketin birleşimini simgeleyen ve bugün de Audi’yi hatırlatan yegane simge olarak karşımıza çıkan 4 halka, markanın logosu haline geldi.

Yenilikçi Mühendislik

1980 yılı Audi için yeniliklerin yılı oldu. 1966 yılında üretilen FF modelinden beri dünyada ilk kez üretilen 4 çekerli binek araç olan Audi Quattro modeli de aynı yıl piyasaya sürüldü. 5 silindir ve turbo motora sahip coupé karoserli bir spor otomobil olan Audi Quattro, yalnızca otomobil severlerin değil yarış tutkunlarının da favorisi haline geldi. 4 çeker sistemi sayesinde tüm yarışlardan galip ayrılan Audi’nin bu “yoğun” başarısı, beraberinde diskalifiyeyi getirdi ve bu modelin yarışlara katılması yasaklandı. Ancak bu durum, onu döneminin en öncü markalarından biri olmaktan alıkoymadı. Quattro’nun yetkin teknolojisi, hem Audi’nin dünya çapında ün kazanmasını sağladı hem de neredeyse tüm otomobil markaları tarafından kullanıldı.

Dünyanın En İyisi

Kaynak

Audi 80 modeli ile beraber, tüm modeller “Quattro” özelliğini kazanmış oldu. Audi 80, her ne kadar o yıllarda hantal ya da sıkıcı bir imaja sahip olsa da, 1991 yılında yapılan makyaj çalışması ile oldukça iyi satış rakamlarına ulaştı. 1988 yılında piyasaya sürülen Audi 100 ise, Audi’yi piyasada tam bağımsız bir marka haline getirdi. 90’lı yıllarda, S4 modelinde kullanılan dört çekerli motor ile yepyeni bir dönem başladı. Yine aynı yıllarda tamamen alüminyumdan yapılmış, ilk seri üretim otomobili olan A8 modeli tanıtıldı.

Bu modelde ASF olarak adlandırılan “Alüminyum Uzay Kafesi” teknolojisini kullanıldı. Buna ek olarak yine aynı otomobilde kullanılan ortadan konumlu motor, otomobil tarihinde çığır açtı. Birçok ilki bu 10 yıla sığdıran Audi, dünyanın en kaliteli otomobilleri arasında yerini garantilemiş oldu. 2000 yılı itibariyle ise başarısı zirveye ulaştı. Yarış dünyasının en prestijli yarışlarından olan Le Mans yarışını 4 kez art arda kazandı. 2003’te de VW grubunun başka bir markası olan Bentley ile tamamen Audi kadrosu altında bu başarıya imza atmış oldu.

Anahtar Kelime: Avantaj

Markanın en büyük mirası ve büyük ya da küçük her üretiminde tek bir anahtar kelime mevcut: Avantaj. Audi, her kullanıcısına sürdürülebilir ve yüksek kaliteli mobilite vadederken, dijital çağın gerekliliklerini önemseyen ve en önemlisi yalnızca otomobilleri değil otomobillerin var olduğu kentlere uyumlu çözümler sunuyor. Bu çözümleri, bire bir deneyimlemek isteyenler ise uzun dönem araç kiralama seçenekleri arasında Audi’yi üst sıralara koyuyor.

Banka Yöneticilerinin Güvenilir Yol Asistanı: Audi

Benzer İçerikler