Drift yapmanın cezası yeni 2018 / Yeni yan verme cezası

Drift yapmanın cezası yeni 2018 / Yeni yan verme cezası

Drift yapmanın cezası yeni 2018 / Yeni yan verme cezası | Blog

Drift yapmanın cezası

   Halk arasında yan verme olarak tabir edilen, sürekli olarak spin atma vb. durumların tekrarlanması ile birlikte görsel bir bütünün oluştuğu ve bu ismin asıl ismi olan drift yapmanın cezası 2018 Ekim ayı itibari ile arttı. Yeni yan verme cezası tam 5 Bin 10 Lira oldu. Buna göre artık trafikte drift yapanların / yan verenlerin / spin atanların cepleri bayağı yanacak görünüyor. 

   Drift yapanlar yalnızca 5 Bin 10 Lira ile kurtulamayacak. Yeni kanunname hükmüne göre bu cezanın kesildiği kişilerin 60 gün ehliyetlerine el konulacak. Drift atılan araç 60 gün boyunca trafikten men edilecek. 60 günün ardından psikoteknik ve psikiyatri uzmanının değerlendirmesi sonucu ehliyetlerini geri alabilecekler. Geriye dönük 5 yıl içinde yine aynı şekilde bir ihlal durumunda ehliyet lisanı süresiz olarak iptal edilecek. Bu kişiler tekrar sürücü kursuna giderek, ehliyet alabilme hakkına sahip olacaklar.

   Yeni kanun hükmünde kararname ile drift yapmanın cezası dışında birçok ihlale oldukça yüksek para cezaları verildi. Yan verme vb. ihlallerin yanısıra trafikte makas atmak vb. ihlallerde oldukça yüksek bir meblağ ile cezalandırılacak. Trafikte peş peşe şerit değiştirmek, halk dilinde amiyane tabirle makas atmak cezası / makas atmanın cezası 2 Bin Lira oldu. Bununla birlikte söz konusu olan düzenlemeyle, hız sınırını yüzde 10 ila 30 aşan sürücülere 235 Lira, yüzde 30 ile 50 aşanlara 488 Lira, yüzde 50’den fazla aşan sürücülere ise Bin 2 Lira idari para cezası uygulanacak.

İlgili Yazılar: Drift Nedir Nasıl Yapılır Ve Drift Yöntemleri

İlgili Yazılar: Drift yapmak için uygun otomobiller | Detaylı anlatım

Drift yapmanın cezası en popüler sorgular

Drift yapma cezası Drift yapmanın cezası Drift yapma cezası yeni Drift cezası yeni Yeni drift cezası Yan vermenin cezası Yan verme ceza Yan vermek ceza Drift atmak cezası Sıfır çizme cezası Sıfır cizme cezası Spin atma cezası yeni Spin ceza  Trafikte drift cezası Trafikte yanlamak cezası Trafikte yanlamak cezası nedir Drift nedir Yan vermek nedir Yan vermek cezası yeni Yan vermenin cezası nedir Yan vermek para cezası Yan verme para cezası Yeni para cezaları Yeni makas cezası Yeni makas atma cezası drift cezası yan verme cezası yan vermenin cezası

Drift yapmanın cezası yeni 2018 / Yeni yan verme cezası

Benzer İçerikler