Filo Kiralamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Eğer konuya en temelden başlamak gerekirse önce şu soruyu cevaplayalım: Son yılların kurumsal trendlerinden filo kiralama nedir ve filo kiralama şirketleri ne yapar? Kilometre başına ya da aylık ödeme kapsamında, belirli süreliğine şirketiniz için toplu araç kiralama işlemine filo kiralama deniyor. Filo kiralama şirketleri de araçları belirli şartlar dahilinde size temin ediyor. Şimdi detaylara geçelim…

Neden filo kiralamalıyım düşüncesi aklınıza takılmış olabilir. Sonuçta araç satın almayı hala bir yatırım olarak görüyor olabilirsiniz ama günümüz dünyasında araç alımı pek karlı bir yatırım değil. Filo kiralamanın avantajlarını öğrenmek için ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

Filo kiralama şirketlerinin sayısı ülkemizde pek fazla sayıda değil. Bunların arasında Pro olarak öne çıkmamızın sebebi sunduğumuz avantajlı kampanyalar ve zengin araç koleksiyonumuz. Şirketiniz için önemli bir karar alıyorsunuz ve objektif bakış açısı istiyorsunuz. Biz size avantajlı filo kiralama hizmeti satın almak için gerekli parametreleri verelim, kararı kendiniz verin:

1-Fiyat

Filo kiralama şirketleri arasından seçiminizi yaparken ilk dikkat etmeniz gereken nokta filo kiralama fiyatları olmalı. Uygun rakamlarla en iyi hizmeti sağlayan şirket, firmanızın bilançosuna ve verimliliğine katkı sağlar. Yıllık araç kiralama fiyatlarını araştırırken en ucuz rakamları sunanları değil, uygun fiyatlarla size yüksek kalite ve model çeşitliliği sunabilen markayı tercih etmelisiniz.

2-Güvenilirlik

Bazı firmalar uzun dönem araç kiralama fiyatları konusunda oldukça ekonomik görünebilirler ama piyasada isimleri bilinmiyor ve haklarında yapılmış yorumlar yoksa tercih edilmemeleri gerekir. Uzun dönem filo kiralama konusunda mükemmellik bekliyorsanız deneyimli ve güvenilir firmalarla çalışmalısınız.

3-Servis ve Bakım

Bazı araç kiralama firmaları, araç bakımını otomobil markalarının yetkili bakım şubelerine değil; kendi servislerine yaptırırlar. Bu servisler çoğunlukla orijinal yedek parça ve kaliteli malzeme kullanmaz. Bu durumda da araçların yıpranarak verimliliklerini kaybetmesine neden olur.Uzun dönem araç kiralama şirketleri arasında her zaman için orijinal servisleri kullanan markaları tercih edin.

4-Ulaşılabilirlik

Oto kiralarken nelere dikkat edilmeli konusunun en önemli faktörlerinden biri de filo kiralama şirketinin ulaşılabilirliği ve servis ağı. Özellikle şehirler arası lojistik ihtiyaçlarınız için filo kiralamayı planlıyorsanız hizmet ağını tüm ülkeye yaymış araç kiralama şirketlerini seçmeniz firmanızın yararına olur.

Filo Kiralamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Benzer İçerikler