İş Dünyasının Zarif Sedanı: Volkswagen Passat

D sınıfının Türkiye’de ki en popüler araçları arasında olan Volkswagen Passat, geniş boyutları ve zarif görüntüsü ile iş dünyasının vazgeçilmezi olmayı başarıyor. Ofis çalışanları ya da KOBİ’lerin ihtiyaçlarına cevap verebilmesi için otomobilin zarif tasarımının altında güçlü motor seçenekleri ve konfora yönelik teknolojiler yer alıyor.

Net Çizgiler, Ferah Yaşam Alanı

Kaynak

Volkswagen Passat, yıllardan beri devam eden net ve oturaklı çizgileri ile güçlü bir imaj sergiliyor. Passat’ın önden görünümünde yanal olarak uzayan ve far grubu ile birleşen ızgara öne çıkıyor. Izgara ve far grubu ile kaputu ise metalik renge sahip çıta ayırıyor. Çok küçük bir dalgalanmaya sahip olan bel çizgisi, kapı kollarının içinden geçiyor ve stop lambasına kadar uzanıyor. Bagaj kapağı ile entegre olan stop lambaları, yanal olarak uzuyor ve aracın zarafetini perçinliyor.

Kaynak

Aracın hem en hem de boy olarak geniş olmasının faydası, kabin kısmında görülüyor. 5 kişinin rahatça seyahat edebileceği şekilde tasarlanan araç, geniş baş ve diz mesafesi sunuyor. A ve B, hatta bazı C segmenti araçların içerisine oturulduğu zaman dizin alt tarafı tam olarak koltuğa değmiyor. Passat için ise böyle bir sorun söz konusu değil. Volkswagen mühendisleri ufak detaylara verdikleri önem ile tanınıyor. Öyle ki aracın içerisinde koltuktan döşemelere kadar her nokta ayrıntılı olarak düşünülmüş. Örneğin kabin içerisinde elin ulaşabildiği noktalarda sert plastik ile karşılaşmak oldukça zor.

Estetik Olduğu Kadar Konforlu

Kaynak

Aracın mühendislik açısından ne kadar konforlu olduğundan bahsettik, ama konfora yönelik detaylar sadece bunlarla da bitmiyor. Güzel bir güne başlangıç yapabilmeniz ya da günün stresini yol boyunca atabilmeniz için araç içerisinde etkileyici bir ambiyans oluşturan ses sistemi bulunuyor. App-Connect ise araç ile telefon arayüzünü birleştirebiliyor ve böylece telefondaki istenilen uygulama, multimedya ekran vasıtasıyla kullanılabiliyor. Isıtmalı koltuklar, arka cam ve anahtarsız giriş sistemi gibi özelliklerle konfor gerçekten üst düzeyde tutuluyor. Ayrıca yağmur yağdığını anlayan ve silecekleri çalıştıran yağmur sensörü de araç içerisinde bulunuyor.

Güvenlik Konusunda Kendinden Emin

Kaynak

Passat, en prestijli araç güvenlik kuruluşları olan EURO Ncap ve IIHS’nin çarpışma testlerini geçmeyi başarıyor. %85’e varan yolcu güvenliği ile rüştünü ispat eden araç, neredeyse kabinin her noktasında yer alan hava yastıkları ile güven veriyor. İş dünyasının stresi ve yorgunluğunun herhangi bir kazaya neden olmaması için yorgunluk tespit sistemi gibi özel donanımları da bulunuyor. Ayrıca rahatça park etmek için geri görüş kamerası ile konforlu ve güvenli sürüş için hız sabitleyici gibi donanımlara da sahip.

Her Tür Motor ve Güç Seçeneği Emrinizde

Kaynak

Volkswagen, Passat ile neredeyse her kullanıcı tipine hitap etmeye çalışıyor. Benzinli ve dizel motor seçenekleri ile sunulan aracın 5 farklı versiyonu bulunuyor. Volkswagen Passat’ın benzinli motor seçenekleri ve genel profilleri şöyle:

Volkswagen Passat 1.4 lt TSI 125 PS DSG şeklinde kodlanan benzinli versiyon, 1395 cc hacme sahip olan turbo beslemeli motor ve 7 ileri çift kavramalı otomatik vites ile sunuluyor. Motor, 125 beygir güç üretebiliyor ve 0’dan 100 km/s hıza 9.9 saniyede ulaşıyor. Volkswagen Passat 1.4 lt TSI ACT 150 PS DSG şeklinde kodlanan benzinli versiyon, 1395 cc hacme sahip olan turbo beslemeli motor ve 7 ileri çift kavramalı otomatik vites ile sunuluyor. Motor, 150 beygir güç üretebiliyor ve araç 0’dan 100 km/s hıza 8.6 saniyede ulaşıyor.

Dizel versiyonlar, benzinli versiyonlara göre biraz daha güçlü. Volkswagen Passat’ın dizel versiyonları şöyle:

Volkswagen Passat 1.6 lt TDI 120 PS DSG şeklinde kodlanan dizel versiyon, 1598 cc hacme sahip olan turbo beslemeli motor ve 7 ileri çift kavramalı otomatik vites ile sunuluyor. Motor, 120 beygir güç üretebiliyor ve 0’dan 100 km/s hıza 11 saniyede ulaşıyor. Volkswagen Passat 1.6 lt TDI 120 PS şeklinde kodlanan dizel versiyon, 1598 cc hacme sahip olan turbo beslemeli motor ve 6 ileri manuel vites ile sunuluyor. Motor, 120 beygir güç üretebiliyor ve 0’dan 100 km/s hıza 11 saniyede ulaşıyor. Volkswagen Passat 2.0 lt TDI SCR 240 PS 4MOTION DSG şeklinde kodlanan dizel versiyon, 1968 cc hacme sahip olan turbo beslemeli motor ve 7 ileri çift kavramalı otomatik vites ile sunuluyor. Motor, 240 beygir güç üretebiliyor ve 0’dan 100 km/s hıza 6.3 saniyede ulaşıyor.

İş Dünyasının Zarif Sedanı: Volkswagen Passat

Benzer İçerikler