İş Seyahatinizi Kolaylaştıran Uygulamalar

Hangisi iş yolculuklarını daha zorlu kılıyor? Saatlerce süren yollar mı yoksa rahat bir otel ayarlamak mı? Peki ya biraz mola vaktiniz varsa, şöyle güzel bir restorana uğramak fena olmaz mıydı? Biliyoruz, siz de yılın neredeyse 6 ayını yollarda geçiren ve yoğun iş temposunu en hafif şekilde atlatmak isteyenlerden birisiniz. İş seyahatlerinizi daha konforlu, güvenli ve rahat geçirmeniz için telefonunuzdan eksik etmemeniz gereken bu uygulamalara mutlaka göz atın!

Yollar birbirine benzemeye başladıysa…

Yolculuk esnasında sizi en çok yoran şeylerden biri de, yol takibi olacaktır. Eğer otomobilinizde herhangi bir araç takip sistemi yer almıyorsa, gideceğiniz noktayı belirlemeniz ve bu noktaya en kısa yoldan varmanız zorlaşabilir. Neyse ki, sizin adınıza en kısa yoldan rotanızı hesaplayan, bu rotaya ne kadar sürede varacağınız bilgisini sizinle paylaşan GPS uygulamaları mevcut. Bu uygulamalardan en çok tercih edilen ise Google Maps ve Yandex. Kestirmeden gitmek ve kaybolmamak dışında, trafiğin ne alemde olduğu görmek ve aynı yol üzerindeki sürücülerle iletişim halinde olmak isterseniz tercihiniz Yandex olsun.

Gerçekten iyi bir uykuya ihtiyaç varsa…

Uzun yolculuğunuzdan sonra ev sıcaklığını yaşayacak bir oda arayışına girersiniz. Tıpkı rotanızı hesapladığınız gibi, kalacak yerinizi de önceden ayarlayarak “nerede kalacağım” stresi yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Siz de ev sıcaklığını otel odalarına tercih edenlerdenseniz, bizim önerimiz Airbnb olacaktır. Giriş ve çıkış günlerinizi belirterek online olarak anında rezervasyon yapmanızı sağlayan bu uygulama üzerinden günlük olarak oda ya da ev kiralayabilirsiniz.

Her zaman online olmanız gerekiyorsa…

Acil bir iş sebebiyle ofisten uzak kalmanız gerekti ve yollara koyuldunuz. Diğer yandan ofisteki işler, toplantılar ve yazışmalar dur durak bilmeden devam ediyor… Yapabileceğiniz bir tek şey var: Kendinizi Skype’ın güvenli kollarına bırakmak. Hem görüntülü hem de yazılı konuşma yapabileceğiniz bu uygulama -bildiğiniz üzere- hem mobil olarak hem de bilgisayar üzerinden rehberinizdeki kişilere ulaşmanızı sağlıyor. Daha da fazlası, uzaktan farklı bilgisayar ekranlarına bağlanmanızı sağlayarak, bilgisayarınızın başında olmasanız bile dosyalarınızı görüntüleyebiliyor ve işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Dosyalarınıza her an ihtiyacınız oluyorsa…

Şirket dosyalarınızı riske atmadan, güvenli bir şekilde koruyarak onlara hızlı bir şekilde ulaşmak isterseniz Google Drive, Dropbox vb. uygulamalardan yardım alabilirsiniz. Böylece herhangi harici bir disk kullanmadan belge, resim ya da video gibi farklı formattaki dosyalarınıza istediğiniz zaman ulaşabilir ya da dilediğiniz kişiyle bu dosyaları paylaşabilirsiniz. Google Drive, ayrıca online olarak döküman oluşturmanızı ve paylaşmanızı da sağlar. Dropbox ise yalnızca depolama ve paylaşma işlevi görür, bu uygulama üzerinden herhangi bir döküman oluşturamazsınız.

Kendinizi şımartmaya ihtiyacınız varsa…

Yalnızca konaklama değil, molalar da yolculuğunuzu keyifli kılacak detaylardan… Bu nedenle, gideceğiniz rota üzerindeki keyifli mekanlara göz atmakta fayda olabilir. Foursquare ve TripAdvisor vb. uygulamalar size gideceğiniz lokasyonun en popüler mola noktalarını bulmanızda yardımcı olacak. Yoğun iş temponuza ara verin ve kendinize leziz bir öğle yemeği ısmarlayın ya da toplantı sonrası güzel bir akşam yemeğiyle kendinizi ödüllendirin!

İş Seyahatinizi Kolaylaştıran Uygulamalar

Benzer İçerikler