İş Seyahatlerine Çıkarken Bavulunuzda Neler Olmalı?

Tatil seyahatlerinden farklı olarak, iş seyahatleriniz için yanınıza alacağınız her bir eşya büyük önem taşıyor. Hem yolda güvenliğinizi sağlamak hem de verimli bir görüşme gerçekleştirmek için bavulunuzdan eksik etmemeniz gereken en temel eşyaları sıraladık. Liste pek uzun gibi görünmese de, her bir maddede yer alan küçük ya da büyük tüm eşyaların, iş seyahatinizi her açıdan daha sağlıklı hale getireceğini umuyoruz.

İş seyahatleri için genellikle arabayı tercih edenlerdenseniz, eşyalarınızla ilgili yer sıkıntısı çekmeyeceksiniz. Yine de ihtiyacınız olandan fazla miktarda eşya almanız, aradığınızı bulmayı zorlaştırabilir. Bu nedenle büyük bir bavul yerine, fazla sayıda bölmeye sahip orta boy bir bavul tercih etmelisiniz. Ek bölmeler, şarj, kişisel bakım malzemesi vb. sıklıkla kullanacağınız eşyaları çabuk bulmanızı sağlayacaktır.

Valizinizde çok yer kaplamaması  ve kolayca ulaşabilmeniz için tüm kişisel bakım malzemelerinizin yer alacağı bir seyahat kiti edinin. Hazır olanları satın alabileceğiniz gibi, kendi kitinizi de oluşturabilirsiniz. Böylece görüşmelerinizden önce yenilenerek işinize daha enerjik başlamanız için ihtiyacınız olan her şeyi en kompakt haliyle yanınızda taşıyabilirsiniz.

Elektronik aletleriniz olmadan asla! Bu yüzden şarj aletlerinize bolca ihtiyacınız olacak. İşinizi şansa bırakmamak içinse, mutlaka mobil şarjlar edinin. İhtiyacınız olan her anda kullanabileceğiniz mobil şarjlar, toplantı esnasında ya da yolda telefon görüşmenize devam ederken şarjınızın bittiği anlarda hayat kurtarıcı olabilir. Üstelik valizinizde de çok yer kaplamıyor, yani bir tane edinmemek için hiçbir sebebiniz yok!

Söz elektronik aletlerden açılmışken, toplantı ya da sunumlarınız için ihtiyaç duyduğunuz belgeleri yanınızda güvenle taşımak için geniş hafızalı bir harici diske ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu sayede büyük boyutlu dosyaları bilgisayarınıza yüklemek durumunda kalmazsınız ve bilgisayarınızı da daha hızlı ve etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Uzun süreler araba kullandığınız için, seyahat esnasında sizi halsiz bırakacak bazı rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle yanınızda; soğuk algınlığı, baş ağrısı, mide bulantısı ve mide yanması gibi sık rastlanan şikayetleri dindirecek ilaçlardan oluşan minik bir çanta bulundurun. Bu ilaçlara ek olarak, düzenli olarak aldığınız ilaçları da mutlaka bu çantaya ekleyin.

Ne kadar uzağa gidersiniz gidin, iş görüşmelerinizde her daim şık görünmelisiniz. Kıyafetlerinizi her ne kadar dikkatlice katlasınız da, kimi zaman onları kırışmaktan kurtaramayabilirsiniz. Özellikle bavulunuzda çok kıyafet varsa… Bu nedenle valizinizde yer olmasa dahi arabanızın bagajında mutlaka seyahat boyu bir ütü bulundurmayı ihmal etmeyin.

Ve son olarak, iş seyahatlerinin olmazsa olmazı kartvizitler… Unutmayın, iş seyahatleriniz yalnızca toplantılarınızdan ibaret değil. Yolda, molada ya da toplantı aranızda da, iletişimde kalmak isteyeceğiniz profesyoneller ile tanışma şansınız olacaktır. Bu nedenle şirket kartvizitinizi yanınızdan ayırmayın, bavulunuzda olmasa da cüzdanınızda yer vermeye özen gösterin.

İş Seyahatlerine Çıkarken Bavulunuzda Neler Olmalı?

Benzer İçerikler