İş Seyahatlerinizi Ucuza Getirmenin Yolları

İş sebebiyle düzenli olarak seyahat edenlerdenseniz ve rotanız genellikle yurt içiyle sınırlı kalıyorsa size bütçenizi düşünen küçük önerilerimiz olacak. Hem iş temponuzu kaldıracak hem de cüzdanınıza göz koymayacak bu önerilerle, seyahatleriniz daha kolay ve uygun fiyatlı hale gelecek. Nasıl mı? İşte böyle…

Rota Planlama

Seyahat dendiğinde, akla her daim ilk olarak planlama gelir. İster uzun bir yılın yorgunluğunu atacağınız güzel bir tatil olsun, ister bir bayram ziyareti, isterseniz de önemli bir toplantı için apar topar hazırlandığınız bir iş seyahati. Yola koyulmadan önce altın kural rotanızı belirlemektir. Bu yalnızca, daha ekonomik bir seyahat için değil, zaman anlamında tasarruf edebilmeniz için de büyük önem taşır. Zamanınızı nasıl kullanacaksınız, ne kadar mola vereceksiniz ve tahminen saat kaçta varış noktanızda olacaksınız? Bunların tamamını düşünerek kendinize bir plan çıkarmalı ve pek tabii ki bu plana sadık kalmaya çalışmalısınız. Özellikle son dakika konulan toplantı ya da görüşmeler, bu anlamda sizi zorlayabilir. Bu gibi durumlarda, araç kiralama yoluna giderek kendi zaman planlamanızı yapabilir ve daha hızlı hareket edebilirsiniz. Zaman planlamanın yanı sıra, yola çıkmadan önce ne kadar yol gideceğinizi, ne kadar benzin harcayacağınızı ve dolayısıyla maliyetinizin ne olacağıyla ilgili fikir edinerek bütçenizi ön görebilirsiniz.

Erken Rezervasyon

Seyahatinizi planladınız, peki ya konaklama? Uygun fiyatlı konaklama seçeneklerinden yararlanmak için, düzenli görüşmeleriniz ya da ileri tarihteki toplantılarınız için mutlaka konaklama rezervasyonunuzu erken yaptırmaya çalışın. Bunun yanı sıra, eğer görüşmeleriniz 2-3 saatlik mesafede ise toplantı sonrası ufak bir molanın ardından yeniden yola koyulabilir ve konaklama ücreti ödemekten kurtulabilirsiniz. Bu aşamada da, yukarıda bahsettiğimiz planlama unsuru yine devreye giriyor.

Kendin Pişir, Kendin Ye Ekolü

Seyahat harcamalarınızın büyük bir kısmı da molalarda gerçekleşir. Eğer 2 ya da3 saati geçecek yolculuklara çıkacaksanız, bu molaların sayısı artar ve bu durum da cebinize eksi olarak yansır. Bu nedenle, ister uzun isterseniz de kısa seyahatler olsun yanınıza mutlaka kendi hazırladığınız yemeklerden alın. Bu sayede daha ekonomik bir seyahat geçirebilir, diğer yandan da daha sağlıklı yemekler yiyebilirsiniz. Özellikle uzun yol sürüşlerinde, kafein içeren içecekler, aşırı şekerli ve yağlı yiyecekler vb. Besinler midenizi etkileyebilir. Bu da sürüş esnasında konsantrasyon bozukluğuna sebep olabilir. Bu nedenle, yalnızca cebiniz için değil sağlığınız ve güvenliğiniz için de hafif ve sağlıklı besinler tüketmeye özen gösterin ve uzun yol menünüzü kendiniz oluşturun.

Uzun Dönem Araç Kiralama

Ve son olarak gelelim en etkili ve ekonomik çözüme: Uzun dönem araç kiralama. Eğer iş temponuz yoğunsa ve sık sık seyahate çıkmak durumunda kalıyorsanız, sizin için en ekonomik yöntem uzun dönem araç kiralama olacaktır. Böylece, firmanızın büyüklüğü ne olursa olsun, ihtiyaçlarınıza göre şekillenebilen bir filoya sahip olur ve ihtiyacınız olan her an bu filodan yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, filo kiralama ya da uzun dönem araç kiralama sayesinde, hem bakım ücreti hem de diğer ödemeleri kiralama işlemiyle birlikte ödersiniz. Böylece, cebinizden ne kadar çıkacağını bilir ve tatsız sürprizlerle karşılaşmazsınız. 1 yıl ve daha uzun süre boyunca araç kullanımlarınızda çok daha uygun fiyatlarla ve yüksek güvenceyle seyahat etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi almak ya da online araç kiralama avantajlarından yararlanmak için https://www.garentapro.com’u ziyaret etmeniz yeterli!

İş Seyahatlerinizi Ucuza Getirmenin Yolları

Benzer İçerikler