Kasko Yaptırmanın 7 Avantajı

Kasko Yaptırmanın 7 Avantajı 

Trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak için alınabilecek önlemlerin başında gelen kasko, birbirinden farklı avantajları da beraberinde getirmektedir. Araç hasarından sağlığa, doğal afetlerden hırsızlığa kadar kasko yaptırmanın sağladığı avantajları hazırladığımız içeriğe göz atarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. 

Kasko Nedir?

En temel tanımı ile kasko; araçların başta kazalar olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı hasar görmesi sonucunda oluşacak zararları karşılayan sigorta türüdür. Ancak günümüzün gelişen sigorta hizmetleri, ek düzenlemeler ile kaskonun hizmet alanını farklı durumları da kapsayacak şekilde genişletebilmektedir.

Kasko Yaptırmanın Avantajları:

1. Kaza Sonucu Oluşabilecek Hasarlar Karşılanır

Kasko, trafik sigortasında olduğu gibi sadece karşı taraftan kaynaklı kazalarda oluşabilecek olan hasarları değil; sizden dolayı meydana gelen kazalarda da aracınızda oluşan zararı kısmen ya da tamamen karşılar.

2. Çekici Hizmeti Sunulur

Çoğu kazada ya da arızada araç hareket edemez hale geldiği veya sigorta hizmetlerinden sorunsuz şekilde yararlanmak için kaza sonrası aracın hareket ettirilmemesi belirtildiği için çekici büyük önem kazanır. Bu nedenle kaskolar belirli durumlar ve limitler dahilinde ücretsiz çekici hizmeti de sunar.

3. Yedek Araç Verilir

Kaza, arıza ve benzeri durumlardan dolayı aracınız onarım sürecinde olduğu ve aracınızı kullanamadığınız için sigorta şirketi tarafından size ikame araç verilir. Böylece yaşanabilecek olan olumsuz durumlardan etkilenmeden günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

4. Hırsızlık Durumunda da Geçerlidir

Çoğu sigorta şirketi, genellikle ek bir bedel ödemek şartıyla hırsızlık gibi durumlarda da kısmen ya da tamamen oluşabilecek zararları telafi ederler. Araç çalınmış ya da çalınmamasına rağmen hırsızlık girişimi sonucu zarar görmüşse sigorta şirketi bu zararları karşılayabilmekte, çalınan aracın yerine yenisini verebilmektedir.

5. Doğal Afetlerde Oluşan Zarar Giderilir

Dolu, sağanak yağmur, yangın, toprak kayması, deprem gibi birbirinden farklı doğa olayları sonucu aracınızda meydana gelebilecek olan zararlar da kasko tarafından karşılanabilmektedir.

6. Sağlık Sorunlarında Destek Olunur

Kasko teminatları içerisine eklenebilen sağlık hizmetleri sayesinde kaza sonucu oluşabilecek yaralanma, ölüm gibi can güvenliği ile ilgili durumlarda da kasko şirketleri destek olabilmektedir.

7. Ek Hizmetler Alınabilir

Kaskoları sadece verdikleri standart hizmetlerden ibaret olarak düşünmemeli; aracınıza dair ihtiyacınız olan farklı bir hizmeti de kasko teminatları içerisine ekletebileceğinizi unutmamalısınız. Araç için çilingir hizmeti, araç anahtar kaybı, araç aksesuarlarının sigorta kapsamına alınması gibi pek çok farklı seçenek isteğe bağlı olarak kasko teminatları içerisine alınabilmektedir.

Kasko Fiyatları:

Belirli sınırlar dahilinde her yıl güncellenen kasko fiyatları; kasko değer listesi, kaskoya dahil olan teminatlar ve sigortalı tarafından talep edilen ek hizmetler baz alınarak oluşturulur, kasko teklifi bu ve benzeri veriler doğrultusunda belirlenir. En yakın Mapfre Sigorta acentesini ziyaret ederek; kasko değerinden kasko hesaplamaya, trafik sigortası fiyatlarından trafik sigortası teklifine kadar sigorta türlerine dair tüm sorularınıza cevap bulabilir; kasko sigortası yaptırmak için gerekli belgeler arasında yer alan aracınıza ait trafik tescil belgesi ile geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz.


Kasko Yaptırmanın 7 Avantajı

Benzer İçerikler