Makas atmanın cezası yeni / Trafikte makas atma ceza 2018

Makas atmanın cezası yeni / Trafikte makas atma ceza 2018 | Blog

Makas atmanın cezası yeni / Trafikte makas atma ceza 2018 | Blog

Makas atmanın cezası

   Halk arasında makas atmak olarak tabir edilen, sürekli ve tehlikeli şerit değiştirmek sureti ile işlenen suç olan; trafikte tehlikeli araç kullanmanın cezası 2018 Ekim ayı itibari ile arttı. Yeni yan verme cezası tam 1,002 Lira oldu. Bu düzenleme ile birlikte, trafikte ki can güvenliğini tehlikeye atacak şekilde araç kullananların cepleri yanacağa benziyor. Bununla da bitmiyor;

   Makas atmanın cezası bununla da kalmıyor. Trafikte makas atanlar yalnızca bununla kurtulamayacak. Yeni kararname ile birlikte bu cezanın tekerrürü halinde hapis cezasına varana dek oldukça yüksek cezalar kapıda bekliyor. Ehliyete el konulması, aracın trafikten men edilmesi vb. cezalar ise cabası.

   Yeni kanun hükmünde kararname ile makas atmanın cezası dışında birçok ihlale oldukça yüksek para cezaları verildi. Makas atma / Trafiğin güvenliğini tehlikeye sokacak şekilde araç kullanma vb. ihlallerin yanısıra drift yapmanın cezası / Yan vermenin cezası vb. ihlallerde oldukça yüksek bir meblağ ile cezalandırılacak. Drift cezası yeni kararname ile tam 5 Bin 10 Lira oldu. Bununla birlikte söz konusu olan düzenlemeyle, hız sınırını yüzde 10 ila 30 aşan sürücülere 235 Lira, yüzde 30 ile 50 aşanlara 488 Lira, yüzde 50’den fazla aşan sürücülere ise Bin 2 Lira idari para cezası uygulanacak. 

Süleyman Soylu Makas atmanın cezası için uyardı

   İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu; trafikte makas atanlarla ilgili açıklamasında: “Tehlikeli araba kullananlar, makas atanlar konusunda Adalet Bakanımız, Bakanlığımız da çok hassas, gerekli kanuni düzenlemeler hazırlanmaktadır.” dedi. Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğünde düzenlenen “Şehirlerarası Otobüs Kazaları ve İlgili Kurumlarla Değerlendirme Toplantısı”nda konuştu. Toplantıda, Emniyet Genel Müdürü Vekili Erhan Gülveren, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ali Çelik, ilgili daire başkanları, kurum ve sektör temsilcileri de yer aldı. Toplantıda konuşan Süleyman Soylu; ülkede terör, uyuşturucu ve trafik olmak üzere üç ana can kaybı noktası bulunduğunu belirterek, bu sorunlarda sıfır can kaybı seviyesine ulaşmadan “başarılıyız” demenin doğru bir yaklaşım olmadığını beyan etti. Trafikte makas atmanın cezası artık eskisine nazaran oldukça yüksek. Trafik konusunda en çok önemsediği konunun can kayıplarını azaltmak olduğunu dile getiren Süleyman Soylu, Bakanlık olarak “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” oluşturduklarını ve bu doğrultuda görevli personel sayısı, teknolojik kabiliyetler ve birimler arasındaki entegrasyonu artırdıklarını anlattı.

Trafikte makas atmanın cezası ile ilgili popüler sorgular:

Makas atmanın cezası Trafikte makas atma cezası Tehlikeli şerit değiştirme cezası Tehlikeli şekilde şerit değiştirme cezası Trafikte tehlikeli şekilde şerit değiştirme cezası Makas ceza 2018 Makas atma ceza 2018 Yeni makas atma cezası  Yeni makas cezası belli oldu Trafikte şerit değiştirme Tehlikeli şerit değiştirme yeni cezası Makas atmanın yeni cezası 2018  Makas cezası 2018 Makas atmanın cezası 2018 Makas atanlara ceza 46/2-c cezası  46/2-c sayılı ceza kanunu trafik cezaları 2018 trafik 2018 cezaları Yeni trafik cezaları Drift yapmanın cezası Yan vermenin cezası Spin atmanın cezası Trafikte drift atma cezası Drift nedir Makas atma nedir Makas nasıl atılır Makas atma cezası

Makas atmanın cezası yeni / Trafikte makas atma ceza 2018

Benzer İçerikler