Markanız Her Yerde Sizinle: Araç Kaplama

Filonuzu oluşturdunuz ancak markanızın daha görünür olmasını istiyorsunuz ya da filonuzu “yürüyen bir reklam mecrası” haline getirmek istiyorsunuz. Çözüm ise oldukça basit: Araç kaplama. Diğer yandan, araç kaplama fiyatına, bir de hasar maliyetinin eklenmesinden korkuyorsunuz. Ancak, araç kaplama işlemi sandığınız kadar ürkütücü değil, üstelik birçok firma tarafından da kabul edilebilen bir seçenek. Gelin, bu işlemin artılarına şöyle bir yakından bakalım…

Pazarlama Bütçenizden Tasarruf Ettirir

Filo yöneticileri, herhangi bir şekilde maliyetlerini azaltacak bir yöntem bulmak için gece gündüz çalışır ancak akıllarına araç kaplama işlemi pek gelmez. Araç kaplama işlemi basitçe bir şirkete ait kurumsal ögelerin (logo, slogan vb.), şirket filosundaki araçlara uygulanmasına deniyor. Böylece, şirketler gezdikçe daha çok kişiye ulaşıyor ve açık hava pazarlama imkanlarını bir nevi genişletmiş oluyor. Diğer yandan, kurumsal araçlara sahip şirketler, tüketiciler üzerinde daha prestijli bir etki yaratıyor. Açıkhava ilanlarına ayıracağınız bütçeyi bir kenara koyarak, hali hazırda kiraladığınız araçları bu amaca yönelik kullanarak ne kadar tasarruf edebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Üstelik, kurumsal görüntünüz sıkıcı olmak zorunda da değil. Mevcut kurumsal ögelerinizi kullanarak, marka dilinize taze bir yorum getirebilir ve markanızı daha görünür kılabilirsiniz.

Güvenliğinizin Teminidir

Kurumsal araçlar, diğer araçlara oranla daha az çalınma ve zarar görme riskine sahiptirler. Bunun ilk sebebi, kurumsal araçların ilk bakışta ayırt edilebilmesidir. Herhangi bir soygun ya da çalınma durumunda izi daha rahat sürülebilir ve ortadan kaybolması zorlaşacaktır. Diğer yandan, kurumsal araçlar bireysel araçlara oranla daha fazla güvenlik önlemine sahiptir, ki söz konusu filo yönetimi olduğunda bu güvenlik önlemlerinin en başında araç takip sistemleri gelir. Eğer, araç kaplama işleminizin yalnızca hırsızlıklara karşı değil, yol güvenliğinde de etki sağlamasını istiyorsanız; araç kaplama işlemini gerçekleştirirken, gece görüşü kolaylaştıran fosforlu malzemeler kullanarak araçlarınızı karanlıkta daha görünür hale getirebilir ve kaza riskini azaltabilirsiniz.

Aracın Değerini Yükseltir

Kulağa çok garip gelse de, araç kaplama işlemi birçok kişinin fark etmediği şekilde, araçları koruyan bir yapıya sahiptir. Aracın tamamını kaplayan malzeme sayesinde, aracın özellikle dış zeminindeki boya ve koruyucu maddeler neredeyse hiç zarar görmez ve ilk günkü gibi kalır. Kaplama malzemesinin sökülme işlemi sırasında da araç herhangi bir zarar görmediği gibi, kaplamanın sağladığı katman sayesinde, araç çizik ve darbelere karşı daha dayanıklı hale gelir. Üstelik uzun dönem araç kiralama sözleşmenizi önceden belirleyerek, araç kaplamayla ilgili isteklerinizi açıkça belirtebilir ve bu işlemden doğabilecek sorunları sözleşmeniz yardımıyla sınırlandırabilir ya da tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Diğer yandan, araç kaplama ile ilgili trafikteki sınırlandırmalara dair bilgi alarak, herhangi bir cezai işleme tabi olmadan, gönül rahatlığıyla araçlarınızı kullanabilirsiniz.

Markanız Her Yerde Sizinle: Araç Kaplama

Benzer İçerikler