Opel’de Yepyeni Bir Dönem: Opel Astra Sedan

Opel Astra, yenilenmiş hali ile C sınıfı sedan araç rekabetini kızıştıracakmış gibi duruyor. Opel Astra hatchback versiyonundan sonra sedan versiyonu da K kodlu kasayla tekrar hayat buluyor. Zarif tasarımı, yüksek performansı ve kullanıcılarına sunduğu özel donanımlar ile Opel Astra sedan, yepyeni bir döneme “Merhaba!” diyor.

Modern ve Zarif Tasarım

Opel Astra sedan, 2015 yılında yenilenen K kodlu hatchback kasası ile uyumlu bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkıyor. Kısa süre içerisinde benimsenen ve “Astra K” adıyla anılmaya başlanan model, eğimli ön camı sayesinde öne doğru uzayan bir görünüme sahip. Opel Astra 2017’nin birazcık dahi olsa eskiyen hatlarından sıyrılan model, bıçak sırtı olarak adlandırılan kaput dizaynı ile göz dolduruyor. Logoyu tam ortalayacak şekilde silik kaput hatlarına sahip olan model, Opel Astra hatchback modelinde olduğu gibi ön kapının biraz dışından başlayan ve yükselerek devam eden bel çizgine sahip.

Kaynak

İç mekan, hatchback versiyon da dahil olmak üzere sınıfında yer alan birçok modelden daha geniş ve ferah bir yaşam alanı sunuyor. Geniş baş ve diz mesafesinin yanı sıra kusursuza yakın ergonomiye sahip olan kabin ile sürücüler, mutlimedya ekranı ya da klima gibi fonksiyonlara tek tuş ile ulaşabiliyor.

Konforlu ve Güvenli

Kaynak

Yıllardan beri Opel Astra, konfora yönelik detaylar ile öne çıkıyor. Otomobil içerisinde 7 inç multimedya ekranı, uzaktan kumanda ile açılan bagaj, elektronik iklim kontrollü klima ve elektronik park freni gibi donanımlar sunuluyor. 2018 model Astra sedan, ön ve arka frenlere farklı güç uygulanmasını engelleyen elektronik fren gücü dağılımı, eğimli noktalara gelindiği zaman aracın stop etmesini engelleyen yokuş kalkış desteği ve aracın her yanını saran hava yastıkları ile tam koruma sağlıyor.

Verimli ve Güçlü

Opel Astra, turbo motorlu ya da daha doğru tabir ile turbo beslemeli motora sahip modelleri ile yıllardan beri tercih ediliyor. Opel Astra 1.3 CDTi şeklinde kodlanan ve yıllardan beri kullanılan model, bu yıl kendine yer bulamıyor. Opel Astra sedan 2017’den farklı olarak K kasa Astra’larda 1.6 CDTi EcoTec motor görülüyor. 1.6 litre sahip olan dizel motor, 110 beygir güç ve 300 NM tork güç üretebiliyor. Oldukça verimli bir yapıya sahip olan araç, şehir içerisinde 100 kilometre mesafede sadece 3.7 litre yakıt tüketiyor. Opel Astra ile sunulan diğer motor seçenekleri ise 1.6 litre Ecotec ve 1.4 litre Turbo Ecotec benzinli motor seçenekleri ve 115 beygir güç üretebilen 1.6 litre CDTi Ecotec motor oluyor.

Verimli ve güçlü yapısıyla maliyetlerin düşmesine yardımcı olan Astra sedan, filonuzun da vazgeçilmezi olabilir. Detaylar için web sitemizi  ziyaret edebilirsiniz.

Opel’de Yepyeni Bir Dönem: Opel Astra Sedan

Benzer İçerikler