Otomobil Renk Seçiminiz Karakteriniz Hakkında Ne Söylüyor?

Ne kadar süreyle ya da hangi amaçla tercih ederseniz edin, seçtiğiniz kiralık araç zamanla tamamen size özel izleri üzerinde taşımaya başlıyor. Otomobilinizin kullandığınız ilk andan itibaren size özel anlara tanık oluyor ve hayatınızın bir parçası haline geliyor; her sabah sizinle ofisinize kadar eşlik ederken, uzun yol gezilerinde en konforlu arkadaşınız haline geliyor. En zorlu koşullarda sizi yarı yolda bırakmayan ise yine o oluyor. Bu yol arkadaşını seçerken oldukça titiz davranmanız normal; ihtiyaçlarınızı karşılayan, iş hayatınızda sizi bir adım ileriye taşıyacak ancak aynı zamanda da tarzınızı tamamlayacak bir model aramaya başladınız ve nihayet buldunuz da… Teknik özellikleri bir yana, onu seçmenizde en büyük etkenlerden biri de şüphesiz ki rengi olmuştur. Karakterinizi tamamlayan ve otomobilinize en çok yakışacak o renk, aslında size dair minik ipuçları da taşıyor…

Gri

Eğer iyi bir sürücüyseniz gri ve gümüş arasındaki farka aşinasınızdır. Burada bahsi geçen ise gri renk, yani daha mat ve az dikkat çeken o naif renk. Statüsünden çok işlevselliğe önem verenlerin rengi. Otomobili bir amaç değil bir araç olarak kabul eden ve bu aracı en etkili şekilde kullanmaya çalışanların rengi de diyebiliriz. Gri aynı zamanda dikkatin ve fedakarlığın rengidir. Bu nedenle gri rengi seçenler hayatlarında büyük  maceralar ya da iniş ve çıkışlar istemez. Onlar sakin ve düzenli bir hayatı yeğlerler.

Bu renge en çok yakışan model: Audi A6L A6 2012 Diecast – Iron Grey

Gümüş

Gri sevenlerin aksine, gümüş renk araç sahipleri; pratik, hareketli, yeniyi seven ve zevk sahibi kişilerdir, çalışmaya aşıktırlar. Toplumda herkesçe sevgi ve saygı görürler ya da bu amacı taşırlar. Her zaman bir adım önde olmak onların birincil amacıdır, sofistike ve modern her şey hoşlarına gider.

Bu renge en çok yakışan model: Nissan Altima – Brilliant Silver

Yeşil

Eğer otomobilinize baktığınızda yeşilin yenileyici enerjisini hissetmeyi tercih ettiyseniz, özgüveni yüksek ve etrafındaki kişileri pek de önemsemeyen bir yapıdasınız demektir. Trendler ve kurallar size göre değil, sizi rahat ve iyi hissettiren her şey önceliğiniz haline gelmiş. Yeşil aynı zamanda doğayla da özdeşleştirildiğinden, bu renk araç sahiplerinin kibar ve sabırlı bir yapıya sahip olduğu söyleniyor.

Bu renge en çok yakışan model: Ford Focus RS – Ultimate Green

Kahverengi

Toprak renklere olan düşkünlük aslında doğaya ve dünyaya olan bağlılığın işareti olarak kabul ediliyor. Bu renk otomobil tercih edenler genellikle kendi halinde ve “kendi” olmayı seviyor. Bu şahane renk aynı zamanda iki serotonin kaynağının da rengi: Çikolata ve kahve. Bu nedenle, bu renge tutkun olanların, aktif olmayı ve risk almayı sevdiği düşünülüyor. Diğer yandan, başkalarıyla iletişime geçme konusunda güçlü ve sosyal yapıda kişilerin bu rengi tercih ettiği de söylenmekte

Bu renge en çok yakışan model: Volkswagen Jetta – Toffee Brown Metallic

Mavi

Uyumun, sakinliğin ve yeniliğin rengi. Maviyi daha açık tonlarda tercih edenlerin genellikle sadık ve arkadaş dostu olduğu söyleniyor. Tıpkı denizin korkutucu görünen dalgaları gibi, bir kez güvendiğinizde ve nasıl yüzeceğinizi öğrendiğinizde onlarla eğlenmemek mümkün değil. Bu tonları seven kişiler, duygularını içlerinde yaşar, yalnızca mutluluk ve huzuru paylaşılabilir görürler. Eğer tercih ettiğiniz daha koyu renklerde bir mavi ise kesinlikle özgüven dolu ve imrenilen bir tarzınız olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü renk koyulaştığında işler biraz değişiyor ve devreye okyanus dalgaları giriyor. Hal böyle olunca, okyanus dalgalarına yanaşmak çokça cesaret istiyor.

Bu renge en çok yakışan model:  Mini Cooper – Lapisluxury Blue

Turuncu

Yaratıcı, orijinal, sanatçı ruhlu…. Turuncu görsel iddiasının yanında bu özellikleri de taşıyor. İş seyahatlerinin yanı sıra, zaman zaman yeni şehirler keşfetmeyi sevenler, genellikle turuncu ve tonlarını tercih ediyor. Bu renk araç tercih edenler, arkadaşları ya da ailesiyle çıkacağı uzun tatilleri düşleyen, her yeni güne enerjik başlayan ve üretmeyi seven kişiler. Otomobilinize atlayıp bilmediğiniz bir yöne doğru son hızda gitmeye bayılıyorsanız doğru rengi seçtiniz demektir.

Bu renge en çok yakışan model: Toyota Aygo Orange

Kırmızı

Gelelim tutkunun, kararlılığın ve duygusallığın rengine. Sanılanın aksine, kadınlar kadar erkekler arasında da sıklıkla tercih edilen kırmızı, dediğim dedik, enerjik ve cesur sürücülerin rengi olarak biliniyor. Kırmızı severler, hem iş hem de sosyal yaşamında her zaman bir adım önde olmayı seven, otomobiliyle fark edilmek isteyen kişiler. Onların otomobilini kolay kolay kirli göremezsiniz, çünkü kendilerini göstermeyi sevdikleri gibi otomobillerinin canlı kırmızısını da pek saklama niyetinde olmazlar.

Bu renge en çok yakışan model: Ferrari California

Sarı

Güneş kadar sıcak ve en az onun kadar eğlenceli kişilerin cıvıl cıvıl rengi sarı. Genelde spor otomobiller için tercih ediliyor ve bizce bu renk onlara çok da yakışıyor. Bu rengi seçen kişiler, cesaret ve özgüveni yüksek, fark edilmeyi seven ve en önemlisi “şakadan anlayan” kişiler. Onları cesaretli ve özgüveni yüksek kılan en önemli nokta, her an ve koşulda esprili olabilmeleri diyebiliriz. Bu şakacı yönleri onları biraz maceracı da kılıyor, ki sarı otomobillerin tarihine şöyle bir göz attığımızda da bunu destekleyen örnekler buluyoruz: Lamborgini, Ferrari, Aston Martin, Chevrolet, Audi…

Bu renge en çok yakışan model: Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce

Beyaz

Meleklerin, masumiyetin ve dürüstlüğün rengi beyaz. Bu renk otomobilleri; genellikle, olduğu gibi davranan, sözünü sakınmayan, küçük şeylerden mutlu olmayı başarabilen ve dürüst yapıda kişiler tercih ettiği söyleniyor. Hatta onlara kalsa, ikinci bir adım olarak şeffaf bir otomobile sahip olmayı bile düşünebilirler… Eğer tercihiniz beje yakın daha kırık bir beyazsa durum biraz farklı. Çünkü bu tonlarda bir renk tercih edenler, şıklıktan ve zarafetten ödün vermeyen kişiler. Her ne kadar sade olmayı sevseler de gözleri üzerinde hissetmekte de zarar görmüyorlar.

Bu renge en çok yakışan model: BMW M2 – White

Otomobil Renk Seçiminiz Karakteriniz Hakkında Ne Söylüyor?

Benzer İçerikler