Peugeot 'un Tarihçesi ve Tarihi Yenilikcilikte Önder

Peugeot Yenilikciğin Öncüsü,200 yıllık bir oluşum hikayesi

Peugeot 1734 yılında doğan Jean Pierre Peugeot tarafından temelleri atılmıştır. Endüstriyel yöneliminin ilk öncülerindendir. İlk başlarda Jean Pierre Peugeot, dokumacılık sektöründe faaliyet göstermektedir. Jean Pierre Peugeot varislerine Yağ Fabrikası, Boyahane ve Değirmen bırakarak Peugeot 'un tarihinde yerini almıştır.

Tarih 1810 'u gösterdiğinde Jean Pierre'in oğulları Peugeot Freres (Peugeot Kardeşler) ismiyle resmi açılışını yapmış oldular. Jean Pierre 'nin iki oğlu vardır, İsimleri Jean Pierre II ve Jean Frederic tir.Babasından kalan değirmeni çelik dökümhanesi olarak tekrardan oğulları düzenler. 1840 yılında endüstriyel anlamda gelişmeler yaşamıştır. Peugeot 'nun ailesi yaylar , testereler ve şemsiye çerçeveleri üretmeye başlarlar.

Peugeot 200 yılı aşkın süredir yeniliklere imza atmakta ve bundan dolayı yenilik ve çeşitliliğin simgesi olarak gösterilmektedir. 2010 tarihinde Peugeot iOn 'un ve 2012 yılında ise HYbrid4 'ün ticarete sunulması , hibrid motor ve elektrikli motor alanında yenilikçiliği simgelemektedir. Peugeot markası araç sektörünündeki faaliyetlerinin dışında farklı sektörlerde de çeşitlilik sunmaktadır. Peugeot bisikletler , Scooterları gibi çeşitlilikle dünya çapında yenilikçi olarak kabul edilmektedir.

Doğamızı Önemseyen Peugeot

Fabrikanın mühendislerinden olan Armand Peugeot 19. yüzyılın başlarında ünü giderek yayılan otomobil endüstrisinde çalışmayı istemekteydi. Armand Peugeot tasarladığı üç tekerli buharlı motor sonrasında 4 tekerli sinide üretmeyi hedefleyen Peugeot, 1905 yılında ilk aracını üretmeyi başardı. Katılmış oldukları uluslararası yarışmalarda adını duyurmayı başaran Peugeot, 1921 yılına gelindiğinde tam 201 model otomobil üretmişti.

Yıl 1999 'da "Peugeot 607" aracı partikül filtreli HDi motor donanımı ile ticarete sunulur. Partikül Motor Filtresi dizel olan araçların motorlarının yalmış oldu kurumun partikül emisyonunu %99,9 kadar azalta bilen aynı zamanda kendini temizleme özelliğine sahip bir sistemdir. HDi motorlarını Peugeot araçlarında kullanır. Doğanın  korunmasında önemli rol oynar.

Günümüzde dahi Peuget CO2 emisyonlarını sınırlamak niyetiyle yenilikçiliğine devam etmektedir. Tarih 2011 'de Stop & Start sistemini kullanan mikrohibrid e-hDi++ teknolojini başlatmıştır.

Stop & Start Faydaları

Motorun otomatik olarak yeniden başlaması ve durmasını sağlayan sistem. E-HDi teknolojisi şehir içi trafikte yakıt tüketimini konvansiyonel bir otomobile göre %15 azaltmaya ama takviyeli marş sistemli olana göre % 40 daha hızlı yeniden çalıştırmaya yaramaktadır.

Peugeot 'un Tarihçesi ve Tarihi Yenilikcilikte Önder

Benzer İçerikler