Son Dönemin Favorisi “Süper Otomobiller”

Uzun dönem araç kiralamak istiyorsunuz, ancak şirketiniz için hangi otomobil daha uygun bir türlü karar veremiyor musunuz? Binlerce modelin içinde kaybolmak istemiyorsanız, Eylül 2017’nin en çok satan marka ve modellerine göz atarak, hangisinin sizin şirketiniz için en uygun olacağına karar verebilirsiniz. ODD’nin (Otomotiv Distribitör Derneği) derlediği en çok satan araçlar listesinden yararlanarak hazırladığımız bu seçkide, aynı zamanda internet çapında dikkat çeken en popüler modeller de yer alıyor. Bakalım sizin favorileriniz de listemizde yer alacak mı?

Kimin İçin Süper Otomobil?

Bir otomobili kiralarken dikkat ettiğimiz detaylar, o otomobili ne amaçla ve ne kadar süre kullanacağınızla doğru orantılı olarak değişmekte. Neyse ki, uzun dönem araç kiralama seçeneği size filonuzda yer alan araçları alternatif modellerle değiştirme fırsatı verdiği gibi, kiralama döneminizi  uzatma ya da kısaltma şansı da tanıyor. Diğer yandan, şirketinizi temsil edecek ve sizi uzun yolda konforlu hissettirecek bir model arayışındaysanız, aklınıza gelen ilk modeller; fiyat-performans oranı en üst seviyede bulunan ve çoğunlukla birçok şirket için karşılaması zor olan lüks segmente ait modeller olacaktır.

Ancak, amacınız iş hayatınızı kolaylaştırmak ise sizin için “süper otomobiller”, cebinizin dostu, şık görünümüyle dikkat çeken ve iş akışınıza ayak uydurabilecek pratikliği sağlayan araçlar olacaktır. Bu nedenle, bildiğiniz “süper arabaları” bir kenara bırakın ve listemize göz atın!

Hala Halkın Arabası: Volkswagen

Kaynak

Toplamda 58.501 adet otomobil satış rakamı yakalayan Volkswagen, tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de otomobil tutkunlarının favorisi olmaya devam ediyor. Tüm motor boyutları ve türlerinde, ayırt etmeksizin otomatik ve manuel vites seçeneği sunması sebebiyle çokça tercih edilen marka, dayanıklılık, konfor ve geniş ikinci el piyasasının geniş olması gibi özellikleriyle de her yıl satış rakamlarını en üst seviyelerde tamamlıyor. Özellikle söz konusu otomobil üretimi olduğunda, Alman geleneğinin verdiği güvenin üzerine inşa edilen tecrübe de ister istemez sarsılması zor bir temel inşa ediyor. Markanın Eylül 2017 için en çok satış yakalayan modelleri Passat, Polo, Golf ve Jetta oldu. Yakın gelecekte markanın, diğer tüm markalar gibi mevcut modellerini hibrit ya da tam elektrikli yeni versiyonlarıyla dönmesi bekleniyor.

Hem Performans  Hem Konfor Diyenler Ford’da Buluşuyor

Kaynak

Fransız markalardan çekinen büyük bir güruh olsa da,Ford Focus gerçeği ile daima karşı karşıyayız. Trafikte, sokakta, nerede başımızı çevirsek bir Ford Focus görebiliyoruz. Üstelik bu yıl da Ford’un satış rakamlarını üst seviyelere taşıyan model 14.670 adet ile  Focus olsa da, Courirer ve Fiesta MCA, Mondeo ve Ford’un en yeni gözdesi kapsamlı bir makyajlama geçiren Kuga da markanın toplamda 27.516’ya varan başarılı satış rakamına destek veren diğer modellerden. Peki Ford model araç satın almak kullanıcılar için neden bu kadar önemli? İlk sebep şüphesiz ki Ford’un geniş boyutlarıyla gelen değişilmez konforu ve yüksek teknolojisiyle gelen kuvvetli motoru. İkinci baskın sebep ise, yine piyasada oldukça fazla Ford kullanıcısı olması. Bu durum, ikinci el pazarından çok, markanın bir güven unsuru yaratmasını da sağlıyor. Markanın en çok satılan modeli Focus özelinde bakıldığında, yeni birçok donanımla karşılaşıyoruz ve artık yepyeni bir Focus’tan bahsediyoruz. Focus’un son dönemde en çok dikkat çeken Trend X donanımı özellikle şirket aracı satın almak ya da uzun dönem araç kiralamak isteyen kullanıcıların gözdesiyken, bireysel kullanımlar için Style paketi tercih ediliyor.

Gizli Kahraman: Dacia

Kaynak

Hem fiyatları hem de yakıt tüketimiyle cebini düşünenlerin dostu Dacia, aynı zamanda kaliteli işçiliği ve parçalarıyla da kullanıcıların favorisi. Eylül 2017’de 27.470 adet satış rakamına ulaşan markanın en çok tercih edilen modelleri Sandero, Duster ve Lodgy. Özellikle, yapılan birçok negatif yorumu ele alarak, Dacia modellerinde gerçekleştirilen makyajlarının ardından, rakipleriyle ciddi anlamda rekabete giren markanın her üç modeli de geniş ve konforlu kabinler sunuyor. Her ne kadar bu modelleri birer aile otomobili olarak tanısak da, sıklıkla uzun yola çıkan ve yüksek oturma pozisyonunda, sportif bir araç kullanmayı tercih eden sürücüler için biçilmiş kaftan. Eğer iç tasarımdaki detaylar sizi çok ilgilendirmiyorsa, sade bir tasarım, konforlu bir sürüş ve düşük yakıt tüketimi sizin için yeterliyse, hem şehir içi hem de şehir dışında tercihiniz Dacia’nın uygun fiyatlı modelleri olabilir.

Teknolojiden Şaşmayanlara Toyota

Kaynak

Satış listelerinin bir diğer şampiyonu Toyota, bu ay da bizleri şaşırtmadı ve en çok satan otomobil modelleri listesine adını yazdırdı. Toyota dendiğinde, akla adeta onun tamamlayıcısı olarak gelen Corolla, Eylül 2017’de, toplam 25.525 satış rakamının 16.094’ünü elinde tutuyor. Corolla’nın 2017 modeline baktığımızda ise karşımızda kullanışı rahat, fiyatına oranla çok daha teknolojik ve ekonomik bir sürüş sunan bir otomobil profili buluyoruz. Toyota, gösterişi sevmeyen, sade ve kararlı yapısıyla bilinir. Onu her yıl satış şampiyonu yapan ise bu mütevazi tavrına eklemlenen ekonomik motoru ve uygun fiyatları. Toyota’yı şimdilerde hibrit araç satışlarıyla da sık sık duymaya başladık. Dünya çapında, 1997’den bu yana 7 milyondan fazla hibrit araç satışı yakalayan marka, Avrupa’daki satışlarının %40’ını yine hibrit araçla üzerinden gerçekleştirdi ve ülkemizde de bu yolda kararlı adımlar atmaya devam ediyor.  Eylül 2017’de en çok satılan Toyota modellerinden biri olan C-HR da bir hibrit model ve toplamda 4.339 satış rakamına ulaştı bile. Sanıyoruz, sonunda kimileri için tüm yollar teknolojiye çıkıyor.

Hem Konforlu Hem Hesaplı: Opel

Kaynak

1988 – 2008 yılları arasında Vectra modeliyle çığır açan Opel, yoluna bu kez efsane modellerinin selefleri ya da yepyeni versiyonları ile devam ediyor. Ancak satış başarısından vazgeçmeye pek de niyeti yok. Eylül 2017 itibariyle, 29.685 adet otomobil satışı yakalayan markanın en çok satılan modelleri sırasıyla, Astra, Corsa ve Insignia. Her üç modelde de çok daha şık bir makyajlama karşımıza çıkan marka, modellerinde şıklığı ön plana alsa da, özellikle teknolojik ve teknik anlamda kullanıcılarının ilettiği tüm yorumları değerlendirerek, daha kullanışlı ve yakıt dostu modelleri odağına alıyor. Uzun ömürlü kullanım sağlayan güçlü yapısıyla kullanıcılardan tam not alan Opel modelleri, yeni makyajıyla birlikte bu gücü, şıklıkla tamamlıyor. Şayet iş için sık seyahat ediyor ve periyodik bakımlarınız harici yetkili servislere pek de uğramak istemiyorsanız, Opel ailesi sizin için doğru bir tercih olabilir, en azından satış rakamları bunu söylüyor.

*Listede yer alan modeller Eylül ayı genelinde, toplam otomobil satışlarında 20.000 adet ve üzeri satış rakamı yakalayan marka ve modeller arasından seçilmiştir. Bu istatistiklerin yanı sıra, forumlarda sıkça konuşulan ve tavsiye edilen modeller de değerlendirmeye alınmıştır.

Son Dönemin Favorisi “Süper Otomobiller”

Benzer İçerikler