Tesla Tarihi - Tarihçesi

Tesla'nın misyonu, dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırmaktır.


Tesla, 2003 yılında, insanların elektrikli araç kullanmaktan ödün vermek zorunda olmadıklarını kanıtlamak isteyen bir grup mühendis tarafından kuruldu - elektrikli araçların benzinli araçlardan daha iyi, daha hızlı ve daha eğlenceli olabileceğini kanıtladı. Günümüzde Tesla sadece elektrikli araçların değil, aynı zamanda sonsuz ölçeklenebilir temiz enerji üretim ve depolama ürünlerinin de üretimini yapmaktadır. Tesla, dünyanın daha hızlı fosil yakıtlara güvenmeyi bıraktığını ve sıfır emisyonlu bir geleceğe doğru ilerlediğini düşünüyor.

2008 yılında piyasaya sürülen Roadster, Tesla'nın son teknoloji pil teknolojisini ve elektrikli güç aktarma sistemini tanıttı. Oradan Tesla , her kategoride sınıfında en iyi otomobil haline gelen sıfırdan itibaren dünyanın ilk yüksek kaliteli elektrikli sedanını tasarladı - Model S -. Güvenlik, performans ve verimliliği bir araya getiren Model S, 21. yüzyılın otomobilleri için dünyanın beklentilerini, herhangi bir elektrikli aracın en uzun menzili, zaman içinde daha iyi hale getiren havadan yazılım güncellemeleri ve 0- Motor Trend tarafından ölçüldüğü gibi, 60 mph hızda 2.28 saniyedir. Tesla, 2015 yılında Model X ile ürün yelpazesini genişletti.Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi'nden her kategoride 5 yıldız güvenlik derecesine sahip, tarihteki en güvenli, en hızlı ve en yetenekli spor hizmet aracı. 2016 yılında CEO Elon Musk'un “ Gizli Usta Planı ” nı tamamlayan Tesla , 2017 yılında üretime başlayan düşük fiyatlı, yüksek hacimli bir elektrikli araç olan Model 3'ü tanıttı. Tesla, en geç en güvenli, en konforlu kamyonunu açıkladı - Tesla Semi - Sadece yakıt maliyetlerine dayanarak sahiplerini bir milyon mil boyunca en az 200.000 $ 'dan kurtaracak şekilde tasarlanmıştır.

Tüm Tesla araçları, Fremont, California'daki fabrikasında üretilir ve araç bileşenlerinin büyük çoğunluğu da üretilir. Dünyadaki en güvenli fabrikalara sahip olma hedefimize ulaşmak için Tesla, güvenlik konusunda proaktif bir yaklaşım benimsemekte ve üretim çalışanlarının fabrika katına çıkmadan önce çok günlük bir eğitim programına katılmalarını gerektirmektedir. Buradan, Tesla iş başında eğitim vermeye devam ediyor ve günlük olarak performans izliyor, böylece iyileştirmeler hızlı bir şekilde yapılıyor. Sonuç olarak, Tesla'nın güvenlik oranı, Model 3 üretimi arttıkça artmaya devam ediyor.

Sürdürülebilir bir enerji ekosisteminin tamamını oluşturmak için Tesla , ev sahiplerinin, işletmelerin ve yenilenebilir enerji üretimini, depolanmasını ve tüketimini yönetme olanaklarını sağlayan benzersiz bir enerji çözümleri kümesi, Powerwall , Powerpack ve Solar Roof üretmektedir. Tesla'nın otomotiv ve enerji ürünlerini desteklemek, pil hücresi maliyetlerini önemli ölçüde azaltmak için tasarlanmış bir tesis olan Gigafactory 1'dir . Tesla hücre üretimini şirkete getirerek, Tesla, binlerce iş yaratırken, üretim hedeflerine ulaşmak için gereken miktarlarda piller üretmektedir.

Ve bu sadece başlangıç. Tesla, henüz en uygun fiyatlı otomobilini üretmesiyle Tesla, ürünleri giderek daha fazla insan için erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirmeye devam ediyor ve sonuçta temiz taşımacılık ve temiz enerji üretimi ortaya çıkıyor. Elektrikli arabalar, bataryalar ve yenilenebilir enerji üretimi ve depolaması zaten bağımsız bir şekilde var, ancak bir araya geldiklerinde daha da güçleniyorlar - istediğimiz gelecek bu.

Tesla Tarihi - Tarihçesi

Benzer İçerikler