Uzun Dönem Araç Kiralamada Doğru Bilinen 5 Yanlış

Daha önce herhangi bir sebeple araç kiralamadınız ancak araç kiralamayla ilgili olumlu ya da olumsuz birçok yargı duydunuz değil mi? Uzun dönem araç kiralama için de bu yargılar pek yabancı değil, çünkü daha önce kiralama işlemini yapmayan kişiler de tıpkı sizin gibi aynı kulaktan dolma bilgilerle karşılaşabiliyor ve bu hizmete ön yargıyla yaklaşabiliyor. Neyse ki, gerçekler sanılandan biraz daha farklı ve hepsi yüzünüzü güldürmeye oldukça hazır. Henüz tanış(a)mayanlar için uzun dönem araç kiralamayla ilgili doğru bilinen 5 yanlışı inceliyor ve bu hizmete iş hayatınızda neden ihtiyacınız olacağını keşfediyoruz.

Uzun dönem araç kiralama işlemini sadece büyük şirket sahipleri gerçekleştirebilir.

Bu konuda en sık rastlanılan hatalı bilgilerden biri, bu işlemin yalnızca büyük şirketler tarafından yapılabildiği, belirli bir sermaye gerektiği ya da bu hizmetin çok pahalı olduğu fikridir. PRO, uzun dönem araç kiralama hizmeti için şirketlerin büyüklüğü ya da harcamalarıyla ilgilenmez. Bu anlamda, her sektörden ve her büyüklükte şirkete hizmet sunar. İster çiçeği burnunda bir yatırımcı olun, isterseniz serbest çalışan isterseniz de orta ölçekli bir şirketin sahibi. İhtiyacınız olan uzun dönem araç kiralama hizmeti ise en avantajlı koşulları PRO ile yakalayabilirsiniz.

Uzun dönem araç kiraladığınızda, ihtiyacınız olmayan hizmetleri satın almak zorunda kalırsınız.

Hayır, aksine işler tam da aksi şekilde ilerler. Uzun dönem araç kiralama işlemine başlangıçta ilk adım sizin ihtiyaçlarınıza yönelik araç modellerini tespit etmektir. İlk olarak yetkili personelimiz araç ya da araçları ne kadar süreli kiralayacağınız ya da ne amaçlı kullanacağınıza yönelik sizlere birkaç soru yöneltir. Cevaplarınız ışığında size uygun araç modelleri çıkartılır. Bu modellerin kiralanması sırasında ise sözleşme özel olarak düzenlenir ve onayınıza sunulur. Sözleşme dahilinde yalnızca kiralama hizmet bedeli ve ek hizmetlerle ilgili bedeller yansıtılır. Tıpkı araç modellerinde olduğu gibi sözleşmede de ihtiyacınız olmayan herhangi ek bir hizmet yer almaz, sözleşmede yer verilen her bir kalem kullanacağınız hizmetlere yöneliktir. Buna ek olarak, size iletilen sözleşmeyi inceleyerek itiraz etme hakkınız bulunmakta, yani size iletilen sözleşmeyi düzenleyebilir ya da aklınıza takılanları konuşmak için yetkili personel ile iletişime geçebilirsiniz.

Yalnızca belirli modelleri kiralayabilirsiniz.

Bu da sıkça karşılaşılan ön yargılardan biri ancak bu da diğerleri gibi doğru değil. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, PRO filosunda yer alan yüzlerce araç modelinden, ihtiyacınız olan sayıda ve sürede araç kiralama işleminizi yapabilirsiniz. Buna ek olarak, belirlediğiniz kimi modellerle ilgili değişiklik yapmak isterseniz, farkını ödeyerek filonuzu güncelleyebilir ve yeni modellerle yola koyulabilirsiniz. PRO, farklı iş sahiplerinin zaman zaman farklı ihtiyaçlara yönelebileceğini göz ardı etmez ve hizmetlerini sınırlamaz. Böylece siz de, dilediğiniz zaman şirketinizin ihtiyaçlarına cevap verecek araç modellerinden yararlanabilirsiniz.

Sözleşmelere herhangi bir indirim ya da kampanya dahil değildir.

Sözleşmeler, aslında ihtiyaçlarınıza yönelik hazırlanan birer tekliftir. Her teklifte, size önerilen araç modellerine ait detaylar ve size sunulacak hizmetler belirlenir. Bu sebeple sözleşmeler temel maddeleri haricinde kişiye özel hazırlanır. Farklı dönemlerde PRO bünyesinde sunulan özel fırsat ve indirimler ise bu sözleşmeye dahil edilebilir. Uzun dönem araç kiralama işlemini internet üzerinden yapmanız halinde bu tip promosyon fırsatlarından yararlanmanız ise çok daha kolay olacaktır. Bu nedenle, fiyat almadan önce PRO’nun dönemsel kampanyalarına mutlaka göz atın.

Uzun dönem araç kiralamanın maliyeti çoktur.

Aksine, uzun dönem araç kiralama, yıl boyunca yakıt harici araç giderlerinizi sabitlemenize ve ne miktarda harcama yapacağınızı ön görmenize yardımcı olur. Üstelik, kiralama işleminiz için, istediğiniz herhangi bir para diliminde, size özel olarak sunulan esnek fiyatlandırmalarla ödeme kolaylığı sağlanır. Bandrol, trafik sigortası, kasko, muayene ve vergi işlemlerine zaman ayırmanız gerekmez  ve servis, arıza, kaza, lastik değişimi gibi işlemler halinde yine kullanıcıya tam destek verilir. Araç ihtiyaçlarınızı öz kaynak kullanmadan sağlar, aylık kira bedellerini ve kanunen gider kabul edilmeyen MTV’yi gider gösterebilir ve araç masraflarınızı net olarak görebilirsiniz. Hem vakitten hem de masraflarınızdan tasarruf etmek için, siz de PRO ile mutlaka tanışın.

Uzun Dönem Araç Kiralamada Doğru Bilinen 5 Yanlış

Benzer İçerikler