Yazılımcılar Son Teknolojiyi Sever: 2017’nin En Teknolojik Otomobilleri

Henüz uçan otomobiller aramızda değil. Ancak onları aratmayacak teknolojileri ve eşsiz tasarımlarıyla bu yıl da birçok “teknolojik” araç keşfetmemiz için bizleri bekliyor olacak. 2017 – 2018 boyunca sıkça karşınıza çıkacağını düşündüğümüz ve sizin için seçtiğimiz bu 4 modeli keşfe çıkmaya hazırsanız başlayalım.

2017 Honda Clarity

Kaynak

Civic modeliyle PRO filosunda da yer alan ve kullanıcılar tarafından oldukça sevilen Honda’nın en dikkat çekici modeli, Clarity ismiyle ve 3 farklı yakıt seçeneğiyle piyasaya çıkmayı bekliyor.

Honda Accord ile hemen hemen aynı boyutlarda olması beklenen bu otomobil, 3 farklı yakıt seçeneği ile satışa sunulacak. İlk seçenek, gaz halindeki hidrojeni elektrik üreten ve tek seferde 480 km kapasiteye sahip Clarity Fuel Cell. İkinci seçenek ise gücünü arka koltuğun altındaki depolama birimlerinden alacak olan Clarity Electric olacak. Bu seçenek aynı zamanda ön tarafta bulunan lityum pili sayesinde  ani süratlenmelerde turbo etkisi yaratıyor. Önümüzdeki yıl 2018 model olarak piyasa sürülecek olan bu versiyonun, tek seferde kaç km yaptığına dair henüz net bir bilgi verilmedi.

2018 Hyundai Genesis G80 Sports

Kaynak

Hyundai, bu yıl da zincirlerini kırarak geliyor. Hyundai’nin premium markası Genesis, Genesis G90’ın genlerine sahip ve “premium” otomobillerle diğer otomobiller arasındaki farkı ortaya koyma iddiası taşıyan yeni bir model tasarladı:  2018 Hyundai Genesis G80 Sports. G90’a göre daha agresif bir tasarıma sahip bu model, geliştirilmiş süspansiyonu ile yollara alçaltılmış olarak çıkacak. Kaputunun altında bulunan, 3.3 litrelik V6 üniteye sahip olan 2017 Hyundai Genesis G80 Sport, 370 beygir güç ve 510 Nm tork üretebiliyor ve otomobili durağan halden 100 km/s hıza 6.2 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabiliyor. Hyundai yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre; bu model ilk önce Kore, Çin, Kuzey Amerika ve Orta Doğu pazarlarında satışa sunulacak ve daha sonra Avrupa pazarına giriş yapacak.

Audi A3

Kaynak

Audi’nin kompakt sınıftaki önemli oyuncusu Audi A3, kasa üzerinde makyaj çalışmasının ardından ülkemizde hatchback, sedan ve cabrio olmak üzere 3 farklı kasa ile satışa sunuldu. Bu modelde ilk dikkat çeken özellik kuşkusuz ki akıllı LED matrix farlar. Karşıdan gelen ya da önünüzde seyreden aracı tespit edip aydınlatma alanını orantılı olarak seçebilen bu farlar; trafik levhalarını da ayrıca aydınlatıyor ve 54 farklı düzeyde çalışabiliyor. Audi TT ile hayatımıza giren 12.3 inçlik dijital ekran furyası, bu modelde kendine yer buluyor. Modelin diğer tercih sebebi özelliği ise 1.0 litrelik turbo beslemeli benzinli motoru. 116 ps güce sahip bu motor sayesinde vergi dilimini kafanıza takmanıza gerek kalmayacak. Aynı motor için, 1.4 TFSi 150 ps ve 1.6 TDi 110ps motor seçenekleri de mevcut.  Son olarak; trafik sıkışıklığı asistanı, aktif şerit takip asistanı, dikey ve yatay otomatik park özelliği, etrafındaki araçları algılama asistanı, arka çapraz trafik asistanı gibi yüksek güvenlik donanım sistemleri de bu modeli hem güçlü hem de güvenli kılıyor.

2018 Ford Mustang

Kaynak

Ford’un “kaslı” delikanlısı 2018 Ford Mustang, küçük çaplı tasarım değişikliklerinin yanı sıra teknolojik yenilikleri ile dikkat çekiyor. Bu modelin tamamen kullanıcıya özel hazırlandığını mutlaka belirtmek gerekiyor. 3 yeni boya rengi, 12 farklı tekerlek ve jant seçeneği ve yine özelleştirilebilir dijital gösterge kümesi sayesinde Ford Mustang’inizi tamamen kendi zevkinize göre kişiselleştirmeniz mümkün. 2 inçlik dijital LCD ekran üzerine yerleştirilen gösterge tablosu, normal, spor ve track modu olmak üzere 3 farklı şekilde yine kullanıcı tarafından kişiselleştirilebiliyor. Yalnızca bu modelde bulunan Mustang MyMode isimli bellek fonksiyonlu yeni özellik ise süspansiyon ve direksiyon tercihleri de dahil olmak üzere favori sürüş ayarlarınızı kaydetmenize imkan tanıyor. Kişiselleştirmelerin yanı sıra, tamamen güvenli bir sürüş için yaya algılama, mesafe alarmı, şerit değiştirme uyarısı, şerit yardımı ve şoför uyarı sistemi ile ön çarpışma yardımcısı gibi özellikler de bulunuyor. Son olarak, yalnızca bu model için üretilen Ford SYNC Connect for FordPass isimli uygulama, akıllı telefonunuz ya da cihazlarınız üzerinden araç çalıştırma, kilitleme, kilit açma ve yer tespiti gibi imkanlar sunuyor.

Yazılımcılar Son Teknolojiyi Sever: 2017’nin En Teknolojik Otomobilleri

Benzer İçerikler