Resident Evil: Revelations HD

Resident Evil ismini bilmeyen yoktur aramızda herhalde. Onlarca oyun ve beş filmden sonra unutmak imkansız. Özelikle Ocak ayında piyasaya çıkan Resident Evil 7'nin ilk bir saatinde yaşadığım korkuyu hayatım boyunca unutmayacağıma eminim. Serinin en iyi oyunlarından biri olarak kabul edilen Resident Evil: Revelations, ilk olarak 2012'de Nintendo 3DS için yapılmış bir oyundu. Potansiyelini fark eden Capcom, sonrasında oyunu insanoğlunun bildiği her konsola port etmeyi başarmış. Son olarak da PlayStation 4'e gelen oyun yakın zamanda Nintendo Switch'de bile yayınlanacak.Serinin bazı oyunlarını oynamış olsam da Resident Evil: Revelations'ı hiç oynama şansım olmamıştı. Hatta o zamanlarda seriye olan ilgim, bombastik aksiyon sahneleri ve kötü hikaye yüzünden iyice düşmüştü. Sonrasında ise Resident Evil 7 ile karşımıza çıkan oyun, seriyi muhteşem bir başarıya ulaştıran temelleri ile karşımıza çıkmıştı. Geçek korku hayatta kalma oyunu olan, sade bir insanın başından geçen olaylar. Seriye tekrar ısınmamı sağlayan oyun, beni Resident Evil remake'leni sonrasında da Resident Evil: Revelations'ı oynaya kadar götürdü.

Chris Redfield ve Jill Valentine tekrar bir arada

Capcom'un oyunu PlayStation 4'e çıkarması ile birlikte başına oturdum. Chris Redfield ve Jill Valentine takımını bir araya getiren oyunda terk edilmiş bir geminin içine giriyoruz. Oynanışın temellerinden olan silah mermisi ve düşmanlar ile karşılaşmamız gerçekten zorlu bir engel çıkartıyor. Revelations, serinin temel özelliklerini hissettiren bir oyun olmuş. Ben serinin kötüleştiğinden dert yanarken meğer Capcom benim istediğim Resident Evil oyununu beş yıl önce 3DS'de yayınlamış.Revelations'da Resident Evil'ın kötü yazılmış bazı oyunlarındaki hikayelere benzer bir hikaye yok. İçerisinde yine saçma ve yüzeysel diyaloglar bulunuyor ancak, bunlar görmezden gelinebilir bir miktarda mevcut. Oyunun içerisinde bulundurduğu bölüm bölüm anlatımlar, oyunun hikayesinde tutarsızlık yaratıyor. Özellikle oyunlara son zamanlarda az zaman ayırıyorsanız, "En en ne oldu yahu?" demeye hazır olun. Ancak, oyunun bölümlerini bir çatı altında toplayıp baktığınız zaman, gerçekten ilgi çekici olabilir.

Orijinal seriye sağdık bir oyun

Eğer, Resident Evil serisinin önceki oyunlarını oynadıysanız, özellikle de remake'leri oynadıysanız sizi evinizde gibi hissettirecek olan oynanış elementlerine hazır olun. Eski taşlaşmış kontrolleri geçmişte bırakan Resident Evil Revelations, Resident Evil 4'de bulunan kontolleri ve orijinal üçlemedeki dövüş mekaniklerini çok güzel bir şekilde harmanlamış. Elinizi sabit ve düzgün kullanmanız, gerçekten hayatta kalmanız ve cephanelerinizi düzenli kullanmanız için çok önemli. Her ateş ettiğinizde düşmanınızı vurmanızı öneririm. Yoksa, kendinizi akşam yemeği olarak bulabilirsiniz. Nişan almak maalesef pek de başarılı değil. En ufak bir harekette nişangahınızın alakasız bir yere gittiğini fark edebilirsiniz. Bu da birden fazla düşman ile karşılaştığınızda sıkıntıya girebilirsiniz.

Resident Evil: Revelations HD

Benzer İçerikler