Galaxy A80 nasıl bir oyun deneyimi sunuyor?

Samsung, A Serisi ailesinin en büyüğü olan Galaxy A80 modelini yakın zamanda satışa çıkardı. Galaxy A80 özellikleri ile amiral gemisi akıllı telefon modellerine kafa tutuyor diyebiliriz. Peki, Galaxy A80 oyun tarafında nasıl bir deneyim sunuyor? Bu yazımızda A Serisi ailesinin ağabeyi Galaxy A80’in oyun deneyimine yakından bakıyoruz.

Galaxy A80’in amiral gemilerini kıskandıran özellikleri

Samsung Galaxy A80 özellikleri ile dikkat çekiyor. Galaxy A80 kamerası ve diğer özellikleriyle amiral gemisi modellere kafa tutuyor diyebiliriz…

Galaxy A80 oyun performansı nasıl?

Günümüzde akıllı telefonlar birçok iyi yapmamızı sağlayan özelliklere sahip. Artık tıpkı bir fotoğraf makinesi gibi kullanabildiğimiz telefonlar aynı zamanda birer oyun canavarı da olabiliyor. Durum böyle olunca telefonların oyun deneyimi de merak edilen noktalar arasında yer alıyor. Galaxy A80 oyun tarafında kullanıcısına neler sunuyor? Sahip olduğu özellikleri oyun yetenekleriyle nasıl harmanlıyor?

İlk olarak A80’in donanım özelliklerine bakmak gerekiyor. Galaxy A80 gücünü Qualcomm’un orta-üst segmentte mücadele eden Snapdragon 730’dan alıyor. 8nm’lik üretim süreci üzerine inşa edilen işlemciye Andreno 618 grafik birimi eşlik ediyor. Telefonda 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı kullanılıyor.

Oyun performansında donanım kadar ekran ve bataryanın da önemli olduğunu hatırlatalım. 6.7 inçlik Super AMOLED ekran ile gelen telefonun ekranında herhangi bir çentik bulunmuyor. Bu da kullanıcıya tam ekran deneyimi yaşatıyor.

3.700 mAh’lik bataryadan beslenen Galaxy A80, 25W hızlı şarj da destekliyor. Bu da bataryası boşalan bir A80’i hızlı bir şekilde şarj etmek anlamına geliyor.

Peki tüm bu özelliklerin ardından, Galaxy A80 oyun tarafında neler vaat ediyor?

Telefonda çentiksiz bir ekranın kullanılması, kullanıcının çentiği izlemek yerine içeriğe odaklanmasını sağlıyor. Bu da telefonu oyun oynamak için ideal hale getiriyor. PUBG Mobile gibi oyunları yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oynatan Galaxy A80 oyun tarafında yüksek puan alıyor diyebiliriz. Oyun oynayabilmek için optimize edildiği hissedilen telefonun yetenekleri oyun tarafında da kendini gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here