GTA Online’dan 35 ülkeyi etkileyecek yasak!

Kısa bir süre önce GTA Online’da kolay para kazanmanın yolunu birçok oyuncuya açan Rockstar Games, bazı ülkelerin vatandaşlarınailgili ülkelerin politikaları gereği, kısa yoldan gelir elde etmenin kapısını kapattı.

GTA Online kumarhane yasağı hangi ülkelere uğrayacak?

İnsanlarla beraber vakit geçirmek isteyen ve kumar masalarını tercih eden oyuncular, kumarhane güncellemesini yıllardır bekliyordu. Nihayet istediğini elde eden kullanıcılar, Diamond Casino & Resort güncellemesi sayesinde kısa bir sürede köşeyi dönebiliyor.

Standart ve VIP katmanlarına sahip olan yenilik, “yasaklı oyuncu” sınıfını da getirdi. Şu an için 35 ülkenin muhatap olduğu bu uygulama, ilgili kişilerin çevrimiçi oyunda bulunan kumarhanelerde oyun oynamasını engelliyor.

Bu yenilik sayesinde oyuncu sayısında büyük bir artış gören GTA Online yetkilileri, listede bulunan ülkelerin oyuncularına bir engel hazırladı. Bu bağlamda bazı kişiler, kumarhaneye geldiğinde ülkelerindeki kumar yasaları nedeniyle böyle bir mekanda kumar aktivitelerine katılamadığını tespit etti.

Kumarhaneye girebilen, diğer oyuncularla etkileşim içerisinde olabilen ve buradan bir çatı katı satın alabilen yasaklı kişiler, asıl hedeflerine ulaşamıyorlar. Ekstra bir güvenlik önlemi daha koyan Rockstar Games, kumar aktivitelerinin yasaklı olduğu bir ülkeden gelen ancak oyuna kendi hesabı ile kumarhanelere izin verilen başka bir ülkeden giren oyuncuların bu açıktan yararlanmasını engelledi.

Aynı şekilde, yasa dışı para oyunlarına izin verilen ülkelerden birinin vatandaşı olmasına ve oradan oyuna katılmasına rağmen kolay yoldan para kazanamayan bazı kişiler de mağdur oldu. Ortada bir karışıklık söz konusu.

Bölgesel kısıtlamalara maruz kalan kullanıcılar, ekranda şu mesaj ile karşılaşıyorlar: “Bu özellik sizin için mevcut değil.” Bu olayın şu an için tek açıklaması, kumarhanelere izin verilen bir ülkede olsaniz bile bazı özel kurallardan ötürü kumar oynayamayabilme riskinizin olması.

Temkinli bir politika izleyen Rockstar Games’in bu yasağını delmek isteyen bireyler, VPN servislerini kullanmaya başladı. Bu sebepten dolayı kendi ülkesinin de yasağını delen ilgili kullanıcılar, hesapları yakalandığı takdirde oyundan uzaklaştırılabilir. Peki, bu yasak hangi ülkelere uygulanıyor?

GTA Online kumarhane güncellemesi hangi ülkelere uygun değil?

Avrupa kıtasından Asya kıtasına, Orta Doğu’dan Güney Amerika’ya birçok kesimi ilgilendiren bu değişiklik, daha geniş kapsamlı bir hale gelebilir. Aşağıdaki ülkeler, GTA Online kumarhane güncellemesi ile haşır neşir olamayacak:

— Cezayir

— Arjantin

— Bolivya

— Bosna Hersek

— Şili (kesin değil)

— Kosta Rika

— Kıbrıs

— Çek Cumhuriyeti

— Finlandiya (kesin değil)

— Gana

— Yunanistan

— İzlanda

— İran

— Irak

— İsrail

— Ürdün

— Kuveyt

Lübnan

Lüksemburg

Malta

Karadağ

Paraguay

Peru

Polonya

Portekiz

Porto Riko

Suudi Arabistan

Güney Afrika

Güney Kore

Slovakya

Birleşik Arap Emirlikleri

Tayland

Venezuela

Vietnam

Katar

Bilgisayarınız GTA 5’i oynatabilecek mi? İşte resmi GTA 5 sistem gereksinimleri!

Çıkışı 24 Mart’a ertelenen GTA 5’in sistem gereksinimleri bugün açıklandı! İşte Rockstar’ın en iyi görselliği PC’de sunacak son oyununun sistem gereksinimleri.

Minimum Sistem Gereksinimi

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*Vista kullanıcılarının NVIDIA ekran kartı kullanması tavsiye ediliyor)
 • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40GHz (4 CPU) / AMD Phenom 9850 Quad-Core İşlemci (4 CPU) @ 2.5GHz
 • Bellek: 4GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
 • Ses kartı: 100% DirectX 10 uyumlu
 • Sabit Disk Alanı: 65GB

Tavsiye Edilen Sistem

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
 • İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPU) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPU)
 • Bellek: 8GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
 • Ses kartı: %100 DirectX 10 uyumlu
 • Sabit Disk Alanı: 65GB

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here