Honor CEO’sundan 5G telefon açıklaması!

Uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla tanınan, Huawei’nin alt markası Honor dün Kirin 810‘lu Honor 9X ve 9X Pro‘yu tanıttı. Bu tanıtımın ardından şirket CEO’su 5G Honor akıllı telefonu ne zaman sunacağını duyurdu.

Zhao Ming 5G Honor telefon tarihi hakkında açıklama yaptı!

Bir süre önce Honor CEO’su Zhao Ming, şirketin bu yıl sonuna kadar bir 5G cihazı piyasaya süreceğini söylemişti. Honor 9X serisinin lansmanından sonra yapılan röportajda ise şirket CEO’sundan daha net bir açıklama geldi.

Zhao Ming “2019 yılının 4. çeyreğinde 5G Honor cihazı yapılacak lansman ile kullanıcılara sunulacak. Söz konusu telefon zaten teste girdi ve gelişimi son aşamalara yaklaşıyor.” dedi. Ayrıca Ming, 2019’un Çin’de 5G’nin başladığı yıl olacağını ve böylece Honor’un yeni nesil ağdan yararlanan kendi cihazlarını kısa süre içerisinde sunacağını da vurguladı.

Yeni gelecek 5G telefon, şirketin geliştirdiği Balong 5000 5G modemi ile desteklenecek. Ayrıca standart 5G frekans bandında 4.6 Gbps hıza ve yüksek frekans bandında 6.5Gbps hıza ulaşabilecek.

Ming, tasarımın telefon imalatında yeni bir standart oluşturacağından, performansın olağanüstü olacağını da vurgulayarak yeni cihaz için heyecanlandırdı. Şimdilik, Honor’un nasıl bir cihaz üzerinde çalıştığını görmek için yılın sonlarına kadar beklememiz gerekecek. Ama kısa süre içerisinde cihazın sızıntılarının da çıkacağını düşünmekteyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here